За даними досліджень, кількість сперматозоїдів у чоловіків скоротилася більше як вдвічі за останні 40 років, хоча причини цього явища точно не встановлені. Про це повідомляє The Guardian.
Останні дані показують, що з 1973 по 2011 рік концентрація сперматозоїдів у чоловіків в західних країнах зі значним рівнем достатку впала в середньому на 1,4% на рік, що призвело до загального скорочення в 52%.
«Результати шокуючі, – прокоментував Хагай Левін, епідеміолог і керівник дослідження з Єврейського університету в Єрусалимі.
Хоча галузь лікування безпліддя та штучного запліднення розвивається досить успішно, це не вирішує проблему в корені. Такі низькі показники можуть свідчити про загальний рівень погіршення чоловічого здоровʼя у західних країнах.
У рамках дослідження, опублікованого в журналі Human Reproduction Update міжнародною групою дослідників, було проведено 185 тестувань, проведених між 1973 і 2011 роками, в яких взяли участь майже 43 000 чоловіків із західних країн – включаючи Австралію і Нову Зеландію, а також країни Північної Америки та Європи.
Sperm counts among western men have halved in last 40 years – study https://t.co/Gaegz2yIbg
– The Guardian (@guardian) 25 липня 2017 р.
Результати продемонструвало зниження сперми на 52,4% і зниження загальної кількості сперматозоїдів в Північній Америці, Європі, Австралії і Новій Зеландії на 59,3%.
Аналіз не виявив точних причин зниження якості сперми, але дослідники заявили, що падіння кількості сперматозоїдів в окремих осіб зазвичай пов'язано з різними руйнівними для здоровʼя факторами, такими як вплив певних хімічних речовин і пестицидів, куріння, стрес і ожиріння.
При цьому у Південній Америці, Азії та Африці значного зниження не спостерігалося. Однак дослідники звертають увагу, що в цих регіонах було проведено набагато менше досліджень.
Деніел Брісон, фахівець з ембріології в британському Манчестерському університеті, сказав, що результати «мають велике значення не тільки для народжуваності, а й для загального здоров'я чоловіків і всієї галузі охорони здоров'я».