Витрати споживачів у Британії зменшувалися протягом трьох місяців поспіль до кінця липня, що стало найдовшим періодом скорочення за останні чотири роки, про це повідомляє Reuters.
На активність споживачів безпосередньо впливає Brexit та пов’язана з цим невпевненість в майбутньому, пише видання.
За інформацією компанії Visa, загальні споживчі витрати, двигун британської економіки, в минулому місяці знизилися на 0,8% в реальному вираженні порівняно з липнем 2016 року.
Тенденція до зменшення купівельних витрат почалася в травні, а вже в червня скорочення склало 0,2%. Це найтриваліший спад з лютого 2013 року, попереднє ослаблення британської економіки було зумовлено світовою кризою.
«Ця цифра є додатковим доказом того, що зростання цін і відставання зарплати не дозволяють людям витрачати багато», – сказав Кевін Дженкінс, керуючий директор Visa в Великобританії і Ірландії.
Минулого тижня Банк Англії знизив свій прогноз економічного зростання в цьому році і в наступному, частково через повільніше, ніж очікувалося, підвищення заробітної плати. Банк прогнозує слабший прогноз витрат домашніх господарств, ніж для інших секторів економіки.
Слабкі роздрібні продажі, падіння реєстрації нових автомобілів і схвалення іпотеки – все це свідчить про те, що домашні господарства знаходяться під фінансовим тиском, за даними Visa.
Як зазначалося, після голосування за вихід з ЄС в червні минулого року падіння курсу фунта стерлінгів призвело до зростання інфляції. При цьому зростання заробітної плати сповільнюється, урізаючи доходи. На думку аналітичної фірми GfK, довіра споживачів у липні знизилася до мінімуму за рік.
Британці стали менше купувати одяг і взуття (ці сектори залежать від імпорту) – на 6,1% і 5,2% відповідно. Також зменшилися витрати на транспорт і зв'язок, свідчать результати опитування конфедерації британської промисловості. Інші показники роздрібної торгівлі ще менші.
Водночас оскільки британці стали менше їздити за кордон через знецінення фунта, зросли витрати на місцеві готелі, ресторани і бари.
«Цей сектор, ймовірно, виграв, оскільки слабкий фунт зробив літній відпочинок вдома більш привабливим», – сказав Дженкінс.
Нагадаємо, напередодні Великобританія погодилася виплатити до 36 млрд фунтів стерлінгів (близько 40 млрд євро), щоб врегулювати фінансові зобов'язання перед Євросоюзом після Brexit.