Британія погодилася виплатити €40 млрд за вихід з Євросоюзу

Британія погодилася виплатити €40 млрд за вихід з Євросоюзу

Зустрічною вимогою Лондону стало подальше обговорення торгово-економічних відносин з ЄС пілся Brexit

Британія погодилася виплатити €40 млрд за вихід з Євросоюзу
Фото Shutterstock

Великобританія погодилася виплатити до 36 млрд фунтів стерлінгів (близько 40 млрд євро), щоб врегулювати фінансові зобов'язання перед Євросоюзом після Brexit, повідомляє видання The Telegraph.

Відзначається, що Лондон в якості умови виплати по «рахунку за Вrexit» висунув вимогу про початок переговорів з приводу майбутніх відносин між Великобританією та ЄС, включаючи торгово-економічні зв'язки.

Як пише видання, ця пропозиція була озвучена Лондоном вперше.

Раніше ЗМІ повідомляли про 50 млрд, але нібито прем'єр-міністр Тереза ​​Мей відкинула цю суму як занадто велику.

Натомість Брюссель оцінює вартість виходу Великобританії з ЄС в суму до 100 млрд євро.

Також в ЄС вважають, що переговори про вільну торгівлю можуть початися лише після домовленості і британських виплати, а також вирішення питань, пов'язаних з проживанням в Великобританії громадян інших європейських держав і межами Ірландії, яка є членом Євросоюзу.

Як вже повідомляв Mind, переговори між Британією та ЄС про їх майбутні відносини, імовірніше всього, не розпочнуться у жовтні, як планувалось раніше, через відсутність прогресу у вирішенні ключових питань Brexit.

Чиновники ЄС переконані, що прогресу не було не тому, що Великобританія висуває неприйнятні вимоги, а тому, що країна взагалі не має визначеної позиції з багатьох питань.

«Барньє висловив стурбованість, що в жовтні теж не ватро очікувати значного прогресу, головним чином тому, що Об’єднане Королівство не має чітко визначеної позиції щодо фінансів та і з інших питань теж, – сказав офіційний представник ЄС. – Чим більше вони затягують, тим менше часу залишиться на другу фазу переговорів та обговорення особливих відносин з ЄС, до яких вони прагнуть».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло