У Кенії лідер опозиції Раїла Одінга оскаржує попередні результати президентських виборів у країні, на яких вперед вийшов його давній суперник і чинний президент Ухуру Кеньятта.
За даними сайту виборчої комісії, з урахуванням даних із 97% дільниць, Кеньятта лідирує з 54,3% голосів, і 44,8% – у Одінги.
Після того, як Одінга заявив, що вибори сфальсифіковано, в країні почалися акції протесту. В сутичках з поліцією вже застрелено 2 людей, в районі нетрів Матаре на околиці Найробі.
«Нинішні вибори були шахрайством, – сказав Одінга. – Було використано генератор, який віддав на користь Кеньятта голоси тих, хто не брав участі у виборах».
На своїй сторінці в Твіттері він пише про злам системи голосування.
Addressing Kenyans on the hacking of the IEBC systems using the identity of the late Chris Musando to manipulate 2017 Results.
– Raila Odinga (@RailaOdinga) 9 серпня 2017 р.
Виборча комісія відкидає ці звинувачення. «Ми проведемо наше власне розслідування, – заявив голова ЦВК Кенії Вафула Чебукаті. – Ми знайдемо методику, яка покаже, чи мають ці звинувачення якусь підставу, чи ні».
Тим часом представники правлячої коаліції «Ювілейний альянс» заявили, що звинувачення опозиції є необгрунтованими. У Кенії вже добу не припиняються численні марші протесту. Раніше поліція відкрила вогонь по маніфестантах на південному заході країни, одну людину було застрелено.
Kenya Elections 2017: Odinga hacking claims spark protests https://t.co/ZNUrB0wEBO pic.twitter.com/nwE4LVrjn9
– BBC Africa (@BBCAfrica) 9 серпня 2017 р.
Варто нагадати, що у 2007 році Раїла Одінга також програв вибори президента, поступившись тодішньому президенту Мваї Кібакі, який висувався на другий термін. Як і зараз, Одінга тоді оголосив вибори нечесними, а результати підтасованими.
Прихильники кандидатів розділилися на два непримиренні табори, напруження між ними з приводу підсумків виборів зрештою призвело до кровопролитних сутичок, в результаті яких загинуло близько 1200 осіб.
У 2013 році Одінга знову програв президентські вибори, проте вуличних боїв вдалося уникнути. Опозиція замість організації масових протестів подала позови до суду.