У Франції поліція затримала 4-х підозрюваних у підготовці замаху на російського опозиціонера
Замаху вдалося запобігти в останній момент, вказує Le Figaro

Французька контррозвідка DGSI затримала чотирьох чоловіків, підозрюваних у підготовці вбивства засновника правозахисного проекту Gulagu.net Владіміра Осєчкіна, який проживає у Франції. Про це повідомили Le Parisien і Le Figaro з посиланням на дані Національної прокуратури боротьби з тероризмом.
За інформацією французьких ЗМІ, затримання пройшли 13 жовтня у Парижі та у департаменті Луара-Атлантик. Підозрюваним від 26 до 38 років, серед них є громадяни Франції та росії. Проти них порушено справу за статтею про участь у терористичному угрупуванні з метою підготовки злочинів проти особи.
Слідство підозрює, що затримані готували вбивство Осєчкіна, який мешкає в Біарріці. Як повідомляє Le Parisien, співробітники DGSI зауважили, що підозрювані кілька разів приїжджали до будинку Осечкіна в Біарріці та вели спостереження за ним. На телефоні одного з них знайшли відео, зняте з машини поряд із будинком, де мешкає Осечкін. На кадрах чути коментарі учасників, але самого Осєчкіна не було видно. Після поїздок до Біарріца чоловіки виїжджали до іспанського Сан-Себастьяна, а потім поверталися до Франції.
За даними Le Parisien, троє із чотирьох затриманих – вихідці з Дагестану. У ході допитів вони заперечували, що знали про підготовку замаху і стверджували, що перебували у Біарріці у відпустці. Проте DGSI розцінює поїздки як розвідку під час підготовки вбивства, не виключаючи, що за цим могли стоять російські спецслужби.
Осєчкін у своєму Telegram-каналі Gulagu.net підтвердив факт затримання підозрюваних:
«Так, підтверджую. Я живий, негідники затримані. І велике спасибі Франції, Національної поліції Франції, SDLP та DGSI. Якби не їхні фахівці та офіцери, мене б уже не було в живих».
Владімір Осєчкін – засновник проекту Gulagu.net, який публікував матеріали про тортури в російських колоніях і отримав широку популярність після публікації «архіву Савельєва» у 2021 році. Тоді колишній ув'язнений Сергєй Савельєв передав проекту відеозапису тортур, знущань та зґвалтувань ув'язнених у саратовській тюремній лікарні ОТБ-1. Осєчкін не живе в росії з 2015 року. 28 лютого 2025 року суд москви заочно засудив його до 8 років колонії у справі про «фейки» про армію.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].