Генпрокуратура та СБУ знову обшукують «Укргазвидобування»

Правоохоронці вилучають документацію, що стосуються відносин з компаніями Tacrom Services S.R.L і «Белоруснефть»

Фото УНІАН

Генеральна прокуратура України в супроводі представників Служби безпеки України знову проводять обшуки і вилучення документів у ПАТ «Укргазвидобування», повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

«ГПУ цікавлять проведені в 2016-2017 роках роботи по гідророзриву пластів і капітального ремонту свердловин, які допомогли «Укргазвидобуванню» досягти максимального за останні п'ять років добового видобутку газу» – зазначають в прес-службі “Укргазвидобування”.

Обшуки проходять по визначенню Печерського райсуду Києва від 11 серпня, клопотав про їх проведення Департамент з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки ГПУ.

Вилученню підлягають фінансово-господарські документи, що стосуються взаємин «Укргазвидобування» з Tacrom Services S.R.L (Румунія) і «Белоруснефть» (Білорусь).

«Укргазвидобування» підкреслює, що вилучення важливої для технологічного процесу документації та масові виклики на допити технічних керівників апарату компанії і філій можуть дестабілізувати роботу товариства, що негативно вплине на виконання найбільшим газовидобувним підприємством України урядової програми з нарощування видобутку природного газу» – наголошують в прес-службі.

Нагадаємо, ГПУ вже проводила обшуки в «Укргазвидобування» у тій самій справі 7 липня.

Згідно з повідомленням прес-служби Генпрокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи «Укргазвидобування», діючи за попередньою змовою з посадовими особами іноземних компаній, шляхом завищення вартості робіт по гідророзриву пластів, які проводяться на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016-2017 років заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах.

Зокрема, в 2016 році «Укргазвидобування» провела 4 тендери на проведення робіт по гідророзриву пластів на свердловинах, що знаходяться на балансі підприємства.
Умовами таких тендерів було виконання 100 операцій гідророзривів пласта загальною вартістю близько 400 млн гривень.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS