В «Укргазвидобування» знову обшуки з вилученням документів

В «Укргазвидобування» знову обшуки з вилученням документів

Керівництво компанії підозрюється у змові з іноземними компаніями завищили вартості робіт по гідророзриву пластів

Голова компанії «Укргазвидобування», Олег Прохоренко повідомив, що наразі в офісі проходять обшуки співробітники СБУ та ГПУ. За його словами обшуки пов'язані з проведенням робіт по інтенсифікації свердловин іноземними підрядниками в особі румунської Tacrom і «Белоруснефть». Про це він написав у своєму Facebook.

СБУ та ГПУ проводять обшуки в ПАТ «Укргазвидобування» Укргазвидобування повідомляє, що у центральному офісі компанії та ...

Опубликовано Укргазвидобування 7 июля 2017 г.

«Вчора ми дали інформацію про збільшення видобутку газу на 171 млн м3 за перше півріччя 2017 року. Основний чинник – роботи по інтенсифікації свердловин, які вже більше півроку у нас проводять іноземні підрядники Такром (Румунія) та Бєлоруснєфть (Білорусь). Сьогодні з обшуками до УГВ прийшли СБУ та ГПУ якраз по цій темі – комусь мабуть не подобається, що ми з таким трудом залучаємо в Україну іноземні сервісні компанії, що створюємо ринок нафтогазових сервісних послуг, що працюємо чесно і прозоро (всі ці контракти – результат жорстких торгів на ПроЗорро), що збільшуємо видобуток. Ціна на ці контракти теж була історично низька – в три рази нижче (!!!) ніж платили за такі послуги приватні компанії», – написав він.

Обшуки проводяться за рішенням Печерського районного суду Києва від 29 червня 2017 року. Клопотання надійшло від Генпрокуратури.
Згідно з постановою суду, вилученню підлягають документи, пов'язані з відносинами «Укргазвидобування» і компаніями Tacrom Services S.R.L (Румунія) і ДП «РУП» ПО «Белоруснефть» (Білорусь).
Згідно з повідомленням прес-служби Генпрокуратури, досудовим розслідуванням встановлено, що посадові особи «Укргазвидобування», діючи за попередньою змовою з посадовими особами іноземних компаній, шляхом завищення вартості робіт по гідророзриву пластів, які проводяться на території Полтавської та Харківської областей, протягом 2016-2017 років заволоділи державними коштами в особливо великих розмірах.
Зокрема, в 2016 році «Укргазвидобування» провела 4 тендери на проведення робіт по гідророзриву пластів на свердловинах, що знаходяться на балансі підприємства.
Умовами таких тендерів було виконання 100 операцій гідророзривів пласта загальною вартістю близько 400 млн гривень.
Останній раз обшуки в офісі «Укргазвидобування» проводилися правоохоронцями в квітні. Представники СБУ мотивували обшуки незаконним, на їхню думку, використанням програмного забезпечення, яке компанія офіційно закупила через систему ProZorro.

«Укргазвидобування» за січень-червень 2017 року видобула 7 479 млн куб. м природного газу, що на 170,6 млн куб. м перевищує показники аналогічного періоду 2016 року.

Глава УГВ зазначив, що компанія співпрацює з правоохоронними органами, надасть необхідні документи. Нагадаємо, 100% акцій «Укргазвидобування» належать «Нафтогаз».

Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло