Високі видатки домашніх господарств, зростання державних витрат та збільшення інвестицій підтвердили роль Німеччини як двигуна росту Єврозони у ІІ кварталі, хоча зростання і не виправдало попередніх очікувань аналітиків. Про це повідомляє Reuters.
За даними Федерального статистичного управління, ВВП Німеччини, з урахуванням сезонних коливань, зріс на 0,6%.
«Німецька економіка доводить свою витривалість, підйом продовжується», – сказав економіст компанії Bankhaus Lampe Алєксандр Крюгер та додав, що низькі процентні ставки Європейського центрального банку стимулювали економіку.
Повідомляється, що зростання у ІІ кварталі було, головним чином, зумовлене внутрішнім попитом – домашні господарства та державні органи збільшити свої витрати, а компанії збільшили інвестиції у будування та обладнання.
Але загальне зростання було послаблено чистою зовнішньої торгівлею, оскілки експорт зростав не такими швидкими темпами як імпорт.
Аналітики говорять, що економіка Німеччини розвиватиметься і надалі, втім попереджають, що основні рушійні сили, які підтримують внутрішню економіку, такі як зростання зайнятості, підвищення заробітної платні та збільшення державних податків, можуть знизити темпи у найближчі квартали.
Те ж саме стосується і сектору експорту, де такі фактори як посилення позиці євро, слабше ніж очікувалось зростання США та невизначеність щодо Brexit можуть йому зашкодити.
Французька економіка, друга за величиною в Єврозоні, у ІІ кварталі зросла на 0,5%, чому посприяло посилення експорту.
В Італії, третьою за величиною економікою, очікується щоквартальне розширення приблизно на 0,4%.