Генеральна прокуратура України порушила кримінальне провадження за фактом можливого втручання співробітників Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) у вибори президента США в 2016 році.
Про це заявив на своїй сторінці у Facebook депутат Верховної Ради Андрій Деркач, який раніше подав у генпрокуратуру заяву з вимогою притягнути НАБУ до відповідальності.
Деркач виклав у Facebook копію своєї заяви і відповідь ГПУ на неї.
«Генеральним прокурором України висловлено готовність максимально швидко та ефективно надавати компетентним органам США необхідну допомогу при розслідуванні справ, пов’язаних із Україною», – йдеться у відповіді генпрокуратури на заяву депутата.
Кримінальне провадження проти НАБУ відкрито за статтею 387,ч.2 «Розголошення даних досудового розслідування». У заяві позивача йдеться про те, що оприлюднена НАБУ інформація, яка зганьбила репутацію екс-глави штабу Трампа Пола Манафорта, стала незаконним втручанням у вибори президента США.
«Я вважаю, що своїми необдуманими діями НАБУ завдало серйозної шкоди українсько-американським відносинам. Україна постала в очах США як ненадійний партнер», – написав Деркач у Facebook . Він вважає, що через дії НАБУ Штати скоротили фінансову допомогу Україні.
«Спочатку обсяг допомоги США Україні в 2018 році мав скласти $570 млн. Новий проект бюджету передбачає скорочення допомоги до 177 млн – на 69%», – навів дані Деркач.
На його думку, розслідування фактів незаконного втручання українських посадовців у виборчу кампанію США може відновити довіру стратегічного партнера до України.
Нагадаємо, раніше Трамп заявив, що Україна саботувала його виборчу кампанію і допомагала Клінтон. Американський президент вважає, що «втручання» України заслуговує на окреме розслідування.
Між тим Bloomberg розбирався, чому Росії не вдасться розкрутити тему втручання України в американські вибори: співпраця із союзною державою не матиме такого ж негативного підтексту, як співпраця з ворогом, вважають експерти.
Як повідомлялося, НАБУ у травні 2016 року почало досудове розслідування так званої «чорної бухгалтерії» Партії регіонів і згодом опублікувало повідомлення про те, що серед прізвищ осіб в списку «чорної бухгалтерії» значиться Пол Манафорт – на той момент голова виборчої кампанії Трампа.
Із «чорної бухгалтерії» Манафорт міг отримати $12,7 млн, перебуваючи радником колишнього президента України Віктора Януковича.