У іспанській Барселоні останнім часом активізувався рух проти туристів – місцеві жителі все частіше розглядають їх як джерело проблем, а не економічного розвитку. В суперечливій ситуації розбирався Bloomberg.
Минулого місяця молодики в масках атакували один із туристичних автобусів у центрі: йому прокололи шини і написали фарбою з балончика на автобусі слоган «Туризм вбиває наше місто».
12 серпня близько 200 людей вийшли на акцію протесту проти поширення «квартир для туристів»: все частіше квартири міста викуповуються турфірмами для здавання в оренду, в результаті чого місцеві жителі не в змозі придбати житло за ринковою ціною. Відколи міська влада зняла обмеження на оренду, кількість туристів пішла вгору шаленими темпами.
Цього четверга сотні людей вийшли на акцію протесту на курорті в місті Сан-Себастьян. Місцевим жителям не подобається, що через туристів вони практично позбавлені доступу в перекритий центр міста, вулиці запруджені натовпами туристів, які часто поводяться неадекватно, пише видання.
Оскільки Іспанія є найбільшим туристичним центром у світі після Франції та США, уряд починає непокоїтися, що заворушення можуть підірвати цей статус. На туризм припадає близько 13% усіх робочих місць в Іспанії. За оцінками аналітиків CaixaBank SA, кількість туристів у цьому році зросте на 12% – до рекордних 84 млн у 2017 році.
Небувалі темпи зростання туристів і в портах. За даними Міністерства праці Іспанії, в першій половині 2017 року в іспанських портах на круїзні судна зійшло 3,7 млн пасажирів, що вдвічі більше, ніж десять років тому.
«Це один із ключових для нашої економіки секторів, ми повинні підтримувати його, – прокоментував прем'єр-міністр Маріано Рахой. – Якщо люди приїжджають сюди, це тому, що їм подобається Іспанія».
Едгарр Торрас, який 17 років тому заснував туристичне агентство з організації турів у Барселону «Barcelona Segway Glides», каже, що в ті часи люди дякували йому за приваблення туристів та економічний підйом. Сьогодні ж клієнтів його тур фірми закидають яйцями.
«Зненацька ми, здається, стали ворогами», – каже він.
Заходи, яких вживає влада, тепер спрямовані на обмеження туристичної промисловості. Мер Барселони Ада Колау докладає зусиль, щоб заборонити відкриття нових готелів у центрі міста і неліцензовану оренду кімнат через такі сервіси як Airbnb Inc.
Якщо раніше такі фірми, як у Едгарра Торраса, проводили кількагодинні щоденні екскурсії по пляжах, набережній та історичних місцях (вартість такої екскурсії 70 євро), то сьогодні вони не можуть везти туди клієнтів – на них накладено суворі обмеження.
Нагадаємо, до цих проблем додаються ще й довжелезні черги в аеропортах Європи через нові вимоги паспорт-контролю. Подорожуючи у Францію, Іспанію чи Португалію, слід приходити не пізніше як за 3 години до відправлення.