В аеропортах Європи довжелезні черги через нові вимоги паспорт-контролю

В аеропортах Європи довжелезні черги через нові вимоги паспорт-контролю

Подорожуючи у Францію, Іспанію чи Португалію, слід приходити не пізніше як за 3 години до відправлення

В аеропортах Європи довжелезні черги через нові вимоги паспорт-контролю
Twitter James Westhead‏ @jameswesthead

Нові правила паспортного контролю в країнах ЄС призвели в розпал літніх відпусток до довгих черг в ряді аеропортів Європи, повідомляє The Guardian.

Ці правила у зв’язку з підвищеним рівнем безпеки вступили в дію в березні цього року в зв'язку з терактами в Парижі та Брюсселі. Нові заходи стосуються громадян країн, які не входять до Шенгенської зони, в тому числі американців, британців, росіян, турків.

Нові правила вимагають як в'їзних, так і виїзних перевірок. Відомості про пасажирів перевіряються на кількох базах даних, таких як Шенгенська інформаційна система і запис Інтерполу про викрадені та загублені проїзні документи.

Пасажири скаржаться на відсутність організації. «Вони могли б все організувати набагато краще», – зазначають вони.

За словами пасажирів, на те, щоб пройти через паспортний контроль, йде близько 30 хвилин. «На контрольному пункті вистачає прикордонників, але, очевидно, вони проводять додаткові перевірки. Організація цього разу виявилася не на висоті», – коментують пасажири.

Найскладніша ситуація склалася в аеропортах Пальма-де-Майорки, Лісабона, Мадрида і Парижа.

Тисячі рейсів було затримано через те, що пасажири не встигають вчасно пройти пункти пропуску. Затримки можуть розтягуватися на 2-3 години. Оператори аеропортів просять пасажирів проходити паспорт-контроль за три години до їхніх рейсів.

В ЄС покладають відповідальність за ситуацію на національні уряди і керівництво аеропортів.

Наташа Берто, прес-секретар Єврокомісії: «Ця система перевірок була запропонована в 2015 році і схвалена в 2016. А зараз вже середина 2017 року. У національних прикордонних служб і керівництва аеропортів було дуже багато часу для того щоб підготуватися, вживши всіх необхідних заходів і задіявши персонал».

Британські авіаперевізники попереджали свій уряд про прийдешні проблеми ще в травні, але на їхні побоювання тоді не звернули належної уваги, зазначає видання.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло