Укрзалізниця вперше розмістила тимчасово вільні кошти за допомогою операції РЕПО (угода купівлі (продажу) цінних паперів із зобов'язанням зворотного продажу (купівлі) через визначений строк за заздалегідь визначеною в цій угоді ціною) з облігаціями внутрішньої державної позики, повідомляють в прес-службі компанії.
Сума перших розміщень коштів в інструменти фінансового ринку становить 81 млн грн.
Очікується, що обсяг виручки від реалізації продукції Укрзалізниці в річному вимірі становить понад 85 млрд грн. Термін, під час якого кошти тимчасово перебувають на рахунках до моменту фінансування, може становити від 1 тижня до 3 місяців.
«Тому в даний проміжок часу потрібно використовувати дані кошти найбільш ефективно з точки зору прибутковості і ризиків. Прибутковість операцій з державними облігаціями, в умовах стабільного курсу гривні, перевищує ставку за валютними кредитами, які складають більше 90% кредитного портфеля», – йдеться в повідомленні .
Також наголошується, що ризик при здійсненні операцій відсутня завдяки дотриманню принципу «поставка проти оплати» через державний кліринговий банк.
Як вже повідомляв Mind, завдяки домовленості українських і польських залізничників з вересня вартість квитка на потяг Київ-Варшава буде знижена на більш ніж 1000 гривень.
Вартість проїзду з Києва до Варшави складе 1340 грн (в залежності від курсу євро на дату покупки) тоді як нинішня вартість квитка становить 2441 грн.