Міністерство фінансів України залучило BNP Paribas, J.P. Morgan та Goldman Sachs для організації ряду зустрічей з інвесторами, які інвестують у цінні папери з фіксованою дохідністю. Фінансовим радником Міністерства фінансів України виступає фінансово-промислова група Rothschild. Про це повідомляється в прес-релізі на сайті Мінфіну.
Вказані зустрічі з інвесторами відбудуться у Лондоні – 11-12 вересня, Нью-Йорку – 13 вересня та Бостоні – 14 вересня. Враховуючи ринкові умови, після цього Україна здійснить випуск облігацій зовнішньої державної позики за Правилом 144А / Положенням S, деномінованих у доларах США.
Разом із запропонованим випуском облігацій Міністерство фінансів оголосило про пропозицію викупу існуючих облігацій зовнішньої державної позики України з погашенням у 2019 та 2020 роках.
Раніше Reuters, посилаючись на власні джерела, повідомляв, що Україна доручила банкам організацію першого випуску євробондів у доларах в якості самостійного кредиту з 2013 року.
Міністр фінансів Олександр Данилюк у червні повідомив, що Україна готується вийти на зовнішні боргові ринки після того, як МВФ схвалить новий транш допомоги Києву, якого очікують у вересні.
Нагадаємо, сукупний держборг України в липні перевищив $76 млрд.
Загальний розмір прямого держборгу станом на 31 липня склав $64,04 – 1,659 трлн грн – проти $63,26 млрд, або 1,651 трлн грн місяцем раніше.
При цьому прямий зовнішній борг за місяць збільшився на $0,19 млрд – до $37,44 млрд. Прямий внутрішній борг зріс до $26,60, тобто 689, 42 млрд грн.
У Мінфіні України вже давно говорили про плани щодо розміщення нових єврооблігацій. Більше про це – у матеріалі Mind «Взяти – аби віддати: для чого Україна вперше після революції позичає на ринку».