Мінфін закликав Раду не скасовувати автоматичне зупинення реєстрації фіктивних податкових накладних

За словами міністерства, це ставить під загрозу відшкодування ПДВ

Міністерство фінансів закликає Комітет Верховної Ради з питань податкової та митної політики утриматися від скасування повноцінної роботи автоматичної системи зупинення реєстрації податкових накладних з ознаками фіктивності, адже це ставить під загрозу автоматичне відшкодування ПДВ. Наразі ця Система моніторингу ризиків з ПДВ попереджує схеми і неправомірні відшкодування, які раніше призводили до мільярдних втрат з бюджету.

Про це Mind повідомила прес-служба міністерства.

«Ми вбачаємо суттєвий корупційний ризик і відновлення схем при реалізації ідеї перенесення центру прийняття рішень щодо реєстрації податкових накладних на регіональний рівень», – зазначають у повідомленні.

Наразі в системі зупинено накладних на 3 млрд грн, по яких платники не звернулися до ДФС щодо підтвердження операції. 70% від цієї суми – платники з критично високим рівнем ризику (несплата податків, відсутність працівників, за даними ДФС – замішані в схемах, тощо.). Система фактично попередила можливі втрати бюджету у розмірі 3 млрд грн. Закладений в систему алгоритм виконує поставлене завдання та зупиняє реєстрацію “схемних” податкових накладних, які складають левову частку усіх зупинених податкових накладних.

Також міністерство зазначило, що повернення до ручного зупинення реєстрації податкових накладних – це зрив автоматичного відшкодування ПДВ. Наразі, кожна накладна, що пройшла систему ризиків, гарантує реальність операції.

«У разі скасування роботи системи зупинення реєстрації накладних, в середньостроковій перспективі, відшкодування ПДВ в автоматичному режимі без додаткових перевірок стане неможливим. За таких умов буде повернута відповідальність за протиправні дії третіх осіб», – зауважує Мінфін.Оновлені критерії оцінки ступеня ризиків, які можуть служити причиною для зупинки реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування (НН/РК).

Нагадаємо, що наказ Мінфіну від 21 липня №654 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня №567» вступив в силу 12 серпня.

Наказом № 567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі.

Також скасування роботи системи призведе до зменшення росту надходжень ПДВ до бюджету. Результат роботи системи – значний ріст нарахувань з ПДВ. Якщо роботу системи буде скасовано, конвертаційні центри знову почнуть працювати в значних масштабах, використовуючи схеми з фіктивним ПДВ. На початку року, ці суми доходили до 1 мільярда гривень на місяць.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS