Мінфін змінив причини для зупинки реєстрації податкових накладних

Мінфін змінив причини для зупинки реєстрації податкових накладних

Зараз інакше буде визначатися залишок різниці

Оновлені критерії оцінки ступеня ризиків, які можуть служити причиною для зупинки реєстрації податкової накладної або розрахунку коригування (НН/РК).

Відповідний наказ Мінфіну від 21 липня №654 «Про внесення змін до наказу Міністерства фінансів України від 13 червня №567» вступив в силу 12 серпня, передає БізнесЦензор з посиланням на повідомлення Державної фіскальної служби.

Наказом № 567 затверджено Критерії оцінки ступеня ризиків, достатніх для зупинки реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, а також Вичерпний перелік документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі.

Змін зазнав перший критерій, за яким проводиться моніторинг податкових накладних та розрахунків коригування.

У новій редакції цей критерій викладений таким чином:

обсяг поставки товару/послуги, зазначений у податковій накладній/розрахунку коригування, яка подана на реєстрацію в ЄРПН в 1,5 рази більше величини, що дорівнює залишку різниці обсягів купівлі на митній території України такого товару/послуги (крім обсягів купівлі товарівпослуг за операціями , що звільнені від оподаткування і підлягає оподаткуванню за нульовою ставкою) і/або ввезення на митну територію України такого товару, вказаного з 1 січня 2017 року отриманих податкових накладних/розрахунків коригування, зарегистрир ованних в ЄРПН, і митних деклараціях;

переважання в зазначеному залишку товарів з кодами УКТ ЗЕД, визначених у наказі Державної фіскальної служби України від 30 червня №451 «Про затвердження Переліку кодів товарів згідно з УКТ ЗЕД», більше 75% загального такого залишку;

відсутність товару/послуги, зазначеного в поданій на реєстрацію податкової накладної, в інформації, наданої платником податків ДФС за формою, як товару/послуги, яка на постійній основі поставляється (виготовляється), згідно з додатком до Критеріїв, затвердженим Наказом №567 (Таблиця даних платника податку ).

«Тобто, зараз інакше буде визначатися залишок різниці. Якщо в попередній редакції Наказу №567 вона визначалася як різниця між обсягом поставок і обсягом придбання, то в новій редакції наказу ці складові замінені місцями», – наголошується в повідомленні.

Також уточнено, що обсяг поставок охоплює не тільки той обсяг поставлених товарів/послуг, зазначений в податкових накладних, а й в розрахунках коригування до них.

Крім того, запропоновано в розрахунку різниці не враховувати обсяги придбаних товарів за звільненими від ПДВ операцій.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло