За липень зросли обсяги експорту української малини, баклажану та перцю

За перші 7 місяців поточного року вивезено 7000 тонн малини

Фото: pixabay.com

За липень  2017 року з України було вивезено майже 900 тонн замороженої ягоди. Це в  2,5 рази більше, ніж за липень  минулого сезону.  За перші 7 місяців 2017 року,  загальний обсяг експорту малини склав  3500 тонн, це в 3 рази більше від результату за той самий період 2016 року.  В цілому, за весь минулий рік, Україна експортувала  більше 7000 тонн замороженої малини,  при цьому, максимальний обсяг було вивезено з країни в серпні та вересні.

Про це повідомляє прес-центр Shuvar.

В  цьому сезоні, як і в попередні роки, майже всю заморожену малину Україна постачає в країни ЄС, частка інших країн не перевищує 3%.  Польща – головний покупець, в цю країну ми постачаємо більше 60% всього експортного обсягу замороженої малини.

Також тенденція до зростання ціни спостерігається на ринку перцю та баклажану. Тільки за останній тиждень баклажан став дорожчим на 20%, а перець зріс в ціні майже на третину, – повідомляє  «Інфо-Шувар».

Так, станом на 7 вересня 2017 року, на найбільшому оптовому ринку Західного регіону «Шувар» у м. Львів, баклажани за останній тиждень подорожчали на 27% і зараз продаються за середньою ціною 12-15 грн/кг ( 0,39-0,48 EUR/кг). Солодкий перець за тиждень на «Шуварі» подорожчав більш,ніж на 40%, і поточна ціна вже досягнула рівня 21-26 грн/кг ( 0,68-0,84 EUR/кг). Схожа цінова ситуація була зафіксована фахівцями «Інфо-Шувар» і на ринку «Столичний» у Києві, де поточна ціна на баклажан перебуває в діапазоні 13-15 грн/кг ( 0,42-0,48 EUR/кг), а солодкий перець коштує 15-20 грн/кг ( 0,48-0,65 EUR/кг).

Слід зазначити, що в сусідній Польщі, на найбільшому гуртовому ринку Варшави «Броніше», поточна ціна на баклажан  майже в 2 рази вища ніж в Україні, вона  коливається в межах 0,83-0,94 EUR/кг. Ціни на солодкий перець в Польщі не дуже відрізняються від українських і становлять в середньому  0,71-0,88 EUR/кг.

Нагадаємо, що президент Петро Порошенко на власній сторінці у Facebook заявив, що майже 40% зовнішньоторговельних операцій України припадає на країни Європейського Союзу.

«За 6 місяців цього року зовнішня торгівля товарами і послугами України з країнами ЄС зросла на 22%. Майже 40% нашої торгівлі припадає саме на Європейський Союз», – зазначає Порошенко.

Також в повідомленні він констатує, що дані макроекономічні показники свідчать про незворотні процеси інтеграції української економіки в ринок Євросоюзу.

На думку Порошенка, результатом угоди про асоціацію стало історичне зміна географічної структури експорту на користь збільшення обсягів поставок в країни ЄС.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS