Міжнародне нафтове сальдо починає скорчуватись через зростання попиту в Європі та США,а також зниження виробництва в країнах ОПЕК та країнах,які до організації не входять. Про це йдеться у повідомленні Міжнародного енергетичного агентства, передає Reuters.
Агентство, яке координує енергетичну політику промислових країн, підвищило свою оцінку зростання попиту на нафту в 2017 року до 1,6 млн барелів на добу з 1,5 млн барелів.
«Зростання попиту Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР) так і залишається більш сильним ніж очікувалось, особливо в Європі та США», – йдеться в заяві паризького департаменту Міжнародного енергетичного агентства.
Надійний попит в промислово розвинених країнах був ключовим фактором росту світового попиту на 2,3 млн барелів на добу у ІІ кварталі, що стало найвищим квартальним зростанням в річному обчисленні з середини 2015 року.
Зі сторони пропозиції, світовий видобуток нафти в серпні знизився на 0,72 млн барелів на добу у зв’язку з незапланованими та плановими відключеннями в Лівії, в ОПЕК, а також країнах, що не входять до складу організації, таких як Росія, Казахстан, Азербайджан та Мексика, а також в Північному морі.
Це стало першим падінням світового виробництва за чотири місяця.
Видобуток нафти ОПЕК в серпні впав вперше за 5 місяців після відновлення порядку в Лівії, при чому виробництво картелю скоротилось на 0,21 млн барелів на добу до 32,67 млн барелів на добу.
За даними Міжнародного енергетичного агентства, в результаті зниження об’ємів виробництва і збільшення попиту світові запаси нафти починають відновлювати баланс.
Глобальний профіцит сирої нафти і запасів протягом п’ятилітнього періоду знизився до 190 млн барелів.
ОПЕК скоротила виробництво в січні 2017 року на 1.8 млн барелів на добу, щоб допомогти товарно-матеріальним запасам повернутись до середнього значення за 5 років і підтримати ціни.
«Запаси продуктів ОЕСР були на 35 млн вище середнього рівня за 5 років станом на кінець липня», – повідомили в Міжнародному енергетичному агентстві.