Європейський бізнес сподівається, що Китай відійде від політики протекціонізму та відкриє свій ринок

Іноземні фірми часто зіштовхується з більшими обмеженнями ніж китайські конкуренти за кордоном

фото з pixabay.com

Представники європейського бізнесу висловили сподівання, що нове керівництво в Китаї, яке з’явиться внаслідок засідання Комуністичної партії країни продемонструє бажання відкрити свій ринок. Про це повідомляє Reuters.

Правляча еліта Китаю проведе конгрес, який відбувається раз на 5 років, 18 жовтня. Тоді Постійний комітет Політбюро – верхівка влади в китайській політиці, отримає новий склад при президенті Сі Цзиньпіні.

Іноземні підприємства в Китаї, які вже протягом тривалого часу невдоволені пустими обіцянками щодо відкриття ринку, прагнуть щоб китайський лідер, як і заявляв, врешті розпочав боротьбу з протекціонізмом.

Втім в Торгово-промисловій палаті ЄС в Китаї сумніваються, що зміни відбудуться.

Відзначивши прогрес в деяких галузях, таких як фармацевтичні препарати, в Палаті заявлять, що Пекін має відмінити свої численні каталоги іноземних інвестицій та списки обмеженої кількості галузей для іноземних інвесторів і «встановити одні правила для діяльності всіх компаній в Китаї».

Палата закликала Китай «не покладатись на короткочасні фінансові стимули» у визначених інвестиційних зонах, а замість цього зосередитись на створенні прозорої бізнес-атмосфери, яка б засновувалась на верховенстві закону.

Бізнес групи попередили, що Китай ризикує зі своїм протекціоністським відношенням до США та Європи, якщо не відкриє основні галузі, такі як фінансові послуги, охорона здоров’я і логістика. Зазначається, що закордонні компанії часто зіштовхуються з більш суворими обмеженнями, ніж китайські конкуренти за кордоном.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS