Нобелівський комітет присудив премію з хімії трьом науковцям: швейцарцеві Жаку Дюбоше, американцеві Йоахіму Франку і британцеві Річарду Хендерсону за розробку методу детального вивчення біологічних процесів на клітинному рівні, повідомляє ВВС.
Кріоелектронна мікроскопія – метод, що дозволяє спростити процес отримання зображення біомолекул.
Вчені вважають, що це справжня революція у вивченні біохімічних процесів, яка може істотно вплинути на розвиток фармакології і медицини.
«Це має вирішальне значення як для розуміння хімічних принципів життя в цілому, так і для розвитку фармацевтичних препаратів», – йдеться в прес-релізі Шведської королівської академії наук.
У 2016 році премію в галузі хімії віддали Жан-П'єру Соважу, Бернарду Ферінге і Фрезеру Стоддарту «за проектування і синтез молекулярних машин».
Нагадаємо, нобелівську премію з медицини вручено американським ученим, які відкрили молекулярні механізми, що контролюють так званий «біологічний годинник» всередині живих організмів.
У вівторок були оголошені лауреати Нобелівської премії з фізики. Її отримали американські вчені Райнер Вайсс, Беррі Беріш і Кіп Торн за вирішальний внесок у детектор LIGO і за спостереження гравітаційних хвиль.