Нобелівську премію з фізики дали за знайдення гравітаційних хвиль

Нобелівську премію з фізики дали за знайдення гравітаційних хвиль

Гравітаційні хвилі - коливання гравітаційного поля, які відбуваються через переміщення масивних об'єктів

Нобелівську премію з фізики дали за знайдення гравітаційних хвиль
Фото: pixabay.com

Нобелівську премію з фізики у 2017 році отримали Райнер Вайсс, Баррі Бариш та Кіп Торн за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO. Про це оголосили в Шведській королівській академії наук, передає Meduza.

Про експериментальне підтвердження теорії Альберта Ейнштейна про гравітаційні хвилі оголосили в лютому 2016 року (саме відкриття відбулося у вересні 2015 року). Для цього використовували Лазерно-інтерферометричну гравітаційно-хвильову обсерваторію (LIGO). У ній за допомогою лазера вимірювали довжину чотирикілометрових тунелів, які зменшувалися і збільшувалися під впливом гравітаційних хвиль.

Хвилі з'явилися через зіткнення двох чорних дір. Вони були зафіксовані на LIGO в США через 1,3 млрд років.
Гравітаційні хвилі – коливання гравітаційного поля, які відбуваються через переміщення масивних об'єктів. За теорією Ейнштейна ці хвилі поширюються зі швидкістю світла.

Раніше була вручена премія з фізіології і медицині. Її отримали американці Джеффрі Хол, Майкл Росбаш і Майкл Янг за відкриття молекулярних механізмів, які стоять за «біологічним годинником».

Розмір Нобелівської премії в 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон ($1,1 млн).

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло