Єврокомісія ввела мито на український металевий прокат в 60 євро за тону

Причиною введення мита стали поставки продукції групою «Метінвест» за демпінговими цінами

Фото Shutterstock

Європейська комісія прийняла рішення про введення фіксованого антидемпінгового мита на гарячекатаний прокат виробництва групи «Метінвест» в розмірі 60,5 євро за тонну, яка також буде застосовуватися до всіх українських постачальників даної продукції, повідомляє Інтерфакс-Україна.

Згідно з офіційними матеріалами Єврокомісії, в ході розслідування було встановлено факт поставок з боку «Метінвесту» за демпінговими цінами, що завдало збитків європейським виробникам аналогічної продукції.

В ході розслідування було визначено, що продукція групи «Метінвест» поставлялася в ЄС з демпінговою маржею в розмірі 19,4%.

Інформагентство повідомляє з посиланням на власне джерело в уряді, що група «Метівест» вийшла з пропозицією про можливість заміни дії фіксованого антидемпінгового мита на цінові зобов'язання щодо постачання.

«Таким чином, Україна продовжує переговори про можливість заміни цього режиму обмеження поставок на цінові зобов'язання», – констатував співрозмовник.

За його словами, в рішенні Єврокомісії окремо сказано, що на відміну від постачальників з інших країн, в України з ЄС діє Угода про Асоціацію, і це буде прийматися до уваги.

У свою чергу в прес-релізі Єврокомісії повідомляється, що мита введені на продукцію з України, РФ, Ірану і Бразилії. Розмір мита – від 17,6 до 96,5 євро за тонну.

Як вже повідомляв Mind, раніше в Євросоюзі розглядали можливість введення мінімальних цін для виробників з України, Росії, Ірану і Бразилії, проте уряди країн ЄС на початку вересня відхилили запропоновані раніше Єврокомісією заходи. За підсумками проведеного опитування країни-члени ЄС підтримали введення фіксованої мита.

У Єврокомісії вважають, що такі заходи краще враховують інтереси споживачів в конкретній ситуації, оскільки гарантують, що якщо ціни на світовому ринку значно збільшаться, то фіксовані мита будуть менш обтяжливими для них, ніж адвалорні.

У Комісії також вважають, що фіксовані мита дають негайний захист промисловості ЄС від шкідливого імпорту.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS