ЄС хоче ввести мито на український металевий прокат в 60 євро за тонну
Фіксоване мито хочуть встановити для України, Росії, Ірану та Бразилії

Європейська комісія розглядає можливість введення фіксованого мита на гарячекатані рулони, походженням з України, Росії, Ірану і Бразилії, передає delo.ua з посиланням на S&P Global Platts
Повідомляється, що для українських виробників мито може скласти близько 60 євро за 1 тонну.
Таке рішення може бути прийнято в рамках розслідування, ініційованого навесні 2016 року.
Раніше в Євросоюзі розглядали можливість введення мінімальних цін для виробників з цих країн, проте уряди країн ЄС на початку вересня відхилили запропоновані раніше Єврокомісією заходи.
За підсумками проведеного опитування країни-члени ЄС підтримали введення фіксованої мита.
У Єврокомісії вважають, що такі заходи краще враховують інтереси споживачів в конкретній ситуації, оскільки гарантують, що якщо ціни на світовому ринку значно збільшаться, то фіксовані мита будуть менш обтяжливими для них, ніж адвалорні.
У Комісії також вважають, що фіксовані мита дають негайний захист промисловості ЄС від шкідливого імпорту.
Відповідне розслідування стартувало в липні 2016 року за скаргою європейської асоціації виробників сталі Eurofer.
З українських підприємств під розслідування потрапили ММК ім. Ілліча групи «Метінвест» і меткомбінат «Запоріжсталь».
При цьому на території ЄС українські холдинги володіють декількома заводами з виробництва плоского прокату, зокрема, в Італії, Великобританії, Угорщині та Польщі.
Як вже розповідав Mind, в серпні 2017 року Україна піднялася на 11-е з 12-го місця в рейтингу світових виробників сталі.
За підсумками 2016-го року Україна входила в ТОП-10, проте у червні 2017 року виробництво сталі скоротилося на 13% порівняно з червнем 2016 року.
Таким чином Україна тоді спустилася на 14-е місце в рейтингу 67 країн-основних світових виробників цієї продукції.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].