Противники українського закону «Про освіту», зокрема мовної статті, поширюють у Страсбурзі (Франція) інформацію, що українська влада обмежує вивчення як мов меншин, так і державної мови, повідомляє «Європейська правда».
Пропагандистські листівки такого змісту поширюють в понеділок у коридорах Палацу Європи.
Противники закону вважають, що в Україні створюються перепони не тільки для навчання нацменшин їх рідною мовою, а й для вивчення ними української мови.
За їх словами, українську мову їм викладають не як іноземну, а як рідну. Тому це, а також низька кваліфікація вчителів на Закарпатті призводить до низьких результатів ЗНО з української мови.
«Новий закон про освіту знищує школи з викладанням мовами меншин», – йдеться у пам’ятці.
Документ не містить вихідних даних щодо автора, але виходячи з його змісту можна припустити, що він підготовлений представниками Угорщини, пише видання.
Нагадаємо, угорський парламент одноголосно засудив український закон про освіту. Депутати вважають, що закон порушить права закарпатських угорців на навчання рідною мовою.
Як повідомлялося, президент України підписав скандальний закон про освіту. Ключовим у законі є мовна стаття, яка виводить на перший план українську мову, а російську «відштовхує» до нацменшин.
Резолюція в ПАРЄ щодо мовної статті українського закону «Про освіту» буде ухвалена 12 жовтня.