Президент України підписав скандальний закон про освіту

Президент України підписав скандальний закон про освіту

Ключовим у законі є мовна стаття, яка виводить на перший план українську мову, а російську «відштовхує» до нацменшин

Президент України підписав скандальний закон про освіту
фото Офіційний сайт Президента України

Президент України підписав Закон України № 2145-VІІІ «Про освіту», який Верховна Рада прийняла 5 вересня 2017 року.

Закон дозволить нарешті провести глибоку освітню  реформу, що підвищить якість освіти та конкурентоспроможність молодого покоління на ринку праці, йдеться в офіційному інтернет-представництві президента. У тому числі це дозволить Україні увійти в європейський освітній простір.

«Це – одна із найголовніших реформ, бо від жодної іншої реформи майбутнє країни не залежить так, як від освітньої», – зазначив Петро Порошенко.

Головна перевага закону в тому, що він підвищує роль державної української мови при здобутті освіти. Таким чином, випускники освітніх закладів значно підвищать рівень володіння державною мовою, необхідний для успішної кар'єри в Україні, наголосив Порошенко.

Права національних меншин, які проживають на території України, на вивчення своєї мови дотримуватимуться неухильно, запевнив глава держави.

«Ставлення України до прав національних меншин відповідає нашим міжнародним зобов'язанням, перебуває в гармонії з європейськими стандартами і є взірцем для сусідніх країн», – наголосив Петро Порошенко.

Президент також  звернувся до Міністерства закордонних справ та  Міністерства освіти – провести необхідні консультації з європейськими партнерами, зокрема з Радою Європи.

Нагадаємо, мовна стаття закону про освіту викликала неабияку стурбованість певних європейських країн. Зокрема, парламент Румунії виступив проти українського закону про освіту, бо він нібито обмежує право на освіту рідною мовою для етнічних румун, яких в Україні проживає близько 400 000. Так само закон засудив і угорський парламент. Однак оглядачі припускають, що ця «стурбованість» підігрівалася проросійськими політичними силами.

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Invest Summit. Jazz Business
Читайте також
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло