В українському парламенті зареєстрований перший за всю історію законопроект про криптовалюти, передає видання Hyser.
Ініціатором закону стала група депутатів у співпраці з ГО «Українська блокчейн асоціація» і за консультацією майнерів і торгових майданчиків.
Згідно з пояснювальною запискою, законопроект №7183 щодо обігу криптовалюти в Україні, дозволить залучити багатомільйонні міжнародні інвестиції для розвитку малого, середнього і великого бізнесу, в свою чергу позитивно вплине на економічний клімат всередині держави, дозволить зміцнити національну валюту і збільшити ВВП.
«Застосування криптовалюти вплине на ряд позитивних змін, як для економіки країни, так і для розвитку науково-технічного прогресу, а саме: створення і розвиток нового економічного сектора в Україні, створення робочих місць, збільшення обсягу надходження податків до бюджету», – йдеться в документі.
Як зазначають автори законопроекту, питання регулювання криптовалюти є не тільки доцільним, але і необхідним, адже, як показує світова практика, криптовалюта набирає все більшої популярності у всьому світі, її розвиток заборонити технічно неможливо і економічно недоцільно.
Крім того, метою законопроекту є надання офіційного статусу криптовалюті, регуляція правовідносин в її обігу, зберіганні, володінні, користуванні та проведенні криптовалютних операцій в Україні.
«Цей законопроект визначає правовий статус криптовалюти і правові основи організації та діяльності суб'єктів криптовалютних транзакцій», – йдеться в пояснювальній записці.
Законопроект також дає визначення таких явищ як криптовалютна біржа, система блокчейн, майнер і майнінг.
Майнерами, відповідно до законопроекту, зможуть бути фізособи, фізособи-СПД і юрособи.
Нагадаємо, 29 вересня повідомлялося, що парламентський комітет з питань фінансової політики та банківської діяльності почав роботу над законопроектом про криптовалюти.
Юрист юридичної фірми «Антіка» Єлизавета Белей спеціально для Mind пояснювала, які норми необхідно внести в підготовлюваний законопроект, щоб забезпечити адекватну взаємодію всіх учасників процесу роботи з криптовалютами, а які норми краще не вносити, щоб надмірно не зарегулювати цю сферу. Дізнайтеся деталі у спеціальному матеріалі Mind.