В Британії спроектували ферму, де без участі людини роботи виростили 4 тонни ячменю

З часом автоматизовані технології ставатимуть все більш дешевими і доступними

фото Hands Free Hectare

У Великобританії зʼявилася ферма, де в процесах посіву, вирощування та збору урожаю не бере участі жодна людина. Це повністю автоматична ферма, стверджують розробники проекту.

Як повідомляє CNN, експериментальний проект Hands Free Hectare завершився минулого місяця. Без участі жодного робочого з поля вдалося зібрати 4,5 тонни ячменю.

Автоматизована ферма є спільним підприємством Harper Adams University у Шропширі та компанії Precision Decisions із Йорка. На фермі площею близько 2,5 га обладнані датчиками дрони проводять аерофотознімки поля, в той час як наземні машини проводять хімічний аналіз грунту, що дозволяє регулювати кількість і склад внесених добрив.

Запрограмовані на цілодобовий моніторинг камери фіксують виникнення бур'янів і хвороб. Причому рівень точності інформації, що збирається такий, що вдається контролювати зростання і розвиток буквально кожної окремо взятої рослини.

На думку Метта Нільсена з американської компанії Autonomous Solutions, ключовим у сільському господарстві є питання вартості людської робочої сили. В міру подорожчання вартості людської праці неминуча ситуація, коли виробник вирішить замінити людину дешевшими і взаємозамінними машинами.

Проект Hands Free Hectare частково профінансувало урядове агентство Innovate UK, яке допомагає британській економіці переходити на високі технології. Загальна вартість проекту автоматизованої ферми становить близько $250 тисяч, повідомляють в агентстві.

«Так само, як комп'ютери раніше були дорогими, вартість технологій автоматизації знижується, і не буде в майбутньому перешкодою навіть для маленьких ферм», – впевнений Майкл Больє, професор економіки з Університету Пурду.

Що стосується проблеми, чи не втратять фермери роботу через роботів, творці проекту впевнені, що в майбутньому машини лише звільнять фермерів від важкої роботи.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS