У Брюсселі стартує саміт ЄС: які питання на порядку денному?

Головними залишаються проблеми безпеки, оборони, міграції та торгівлі

фото DR

У четвер, 19 жовтня в столиці Бельгії Брюсселі стартує саміт Євросоюзу, який триватиме два дні, повідомляє Bloomberg.

Cаміт відкриється о 15:00 за місцевим часом. Першою стане дискусія голів держав, що входять в Євросоюз, з президентом Європарламенту Антоніо Таяні.

Видання наводить перелік тем, які стануть ключовими для обговорення під час саміту.

Brexit

Однією з головних тем  саміту стане Brexit, переговори щодо якоuj зайшли в черговий глухий кут. З промовою з цього питання виступить прем'єр-міністр Великобританії Тереза Мей. Обговорення Brexit планується 20 жовтня.

Туреччина та Ердоган

Лідери планують висловити глибоке розчарування політикою президента Туреччини Реджепа Тайїпа Ердогана, яка призвела до переслідування політичних опонентів всередині країни, а в зовнішніх відносинах зумовила політичне протистояння з Німеччиною та формальне призупинення 12-річних переговорів Туреччини про вступ до Євросоюзу.

Іранська ядерна угода

Глави урядів ЄС підтвердять рішучість відстоювати іранську ядерну угоду після того, як Трамп минулого тижня пригрозив вийти з угоди, на яку знадобилося 12 років дипломатії, і попросив Конгрес протягом 60 днів змінити умови на користь США. Європа покладає надії, що Конгрес збереже пакт 2015 року стверджуючи, що ця угода зараз важливіша, ніж будь-коли, для глобальної безпеки, на тлі ядерних випробувань Північної Кореї.

Гальмування Францією угоди вільної торгівлі

Президент Франції Еммануель Макрон має застерегти ЄС від розширення угоди вільної торгівлі в блоці. На думку інших європейських урядів, ця угода є ключовою для протидії протекціоністським нахилам Трампа. Додавання теми торгівлі в порядок денний саміту дає лідерам можливість для більш широкого обговорення стратегії блоку.

Північна Корея

Лідери ЄС знову підтвердять свої заклики до Північної Кореї «повністю й незворотно відмовитися від програми розвитку ядерних і балістичних ракет». Останнім часом блок посилив санкції проти КНДР, включаючи повну заборону на всі інвестиції у всіх секторах, і ввів повну заборону на продаж нафти. На саміті лідери розглянуть «подальші заходи».

Біженці

Країни ЄС, включаючи Німеччину і Францію, збираються переглянути спірне рішення 2016 року про надання притулку всім біженцям, які прибувають на територію ЄС.

Прем'єр-міністр Італії Паоло Гентілоні заявив, що він продовжить «битву» своєї країни на саміті за збільшення допомоги, в тому числі фінансової, від інших держав-членів для управління потоками мігрантів з усього Середземномор'я.

Незалежність Каталонії

Хоча формально в порядку денному саміту цього немає, лідери будуть уважно стежити за подіями в Каталонії, а прем'єр-міністр Іспанії Маріано Рахой зобов'язався відкликати автономію регіону, якщо лідери сепаратистів не скасують своє рішення [про відокремлення] до 10 години ранку в четвер.

Російський газопровід

Прем'єр-міністр Польщі Беата Шидло може звернутися за підтримкою до Єврокомісії, щоб проект російського газопроводу Nord Stream 2, який оминає території України і Польщі, відповідав енергетичному праву ЄС. Єврокомісія, як стверджується, розробляє закон, відповідно до якого всі нові газопроводи з третіх країн підкорятимуться правилам ринку. Такий закон вимагатиме підтримки з боку національних урядів і Європарламенту для набуття чинності.

Майбутнє блоку

За сніданком в п'ятницю лідери ЄС складатимуть дорожню карту для блоку протягом наступних двох років, включаючи тіснішу співпрацю в галузі оборони і глибшу інтеграцію в єврозону. У листі у вівторок президент Європейської ради Дональд Туск намітив, як ЄС має просуватися вперед в ключових галузях, і закликав лідерів до більш активної участі.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS