Продажі електрокарів у світі зросли до рекордного рівня за ІІІ квартал, що значною мірою обумовлено високим попитом у Китаї. Про це повідомляє Bloomberg.
Згідно зі звітом Bloomberg New Energy, продажі електрокарів та гібридів перевищили 287 000 одиниць за липень – вересень, що на 63% більше, ніж за аналогічний період минулого року, та на 23% більше, ніж у попередньому кварталі.
На Китай припало більше половини продажів – ринок електромобілів країни подвоївся на фоні зусиль уряду зі стримування забруднення довкілля.
«Китайський уряд зосереджений на тому, щоб збільшити продаж електрокарів, – говорить аналітик компанії BNEF та один із авторів звіту Олександр О’Донован. – Однією з причин цього є рівень забруднення в містах, а другою – прагнення підтримувати китайських автовиробників, щоб ті могли конкурувати на міжнародному ринку».
BNEF очікує, що глобальні продажі електромобілів цього року перевищать 1 млрд одиниць.
Ринок електрифікованого транспорту починає набирати обертів, оскільки необхідна інфраструктура стає більш доступною, а виробники випускають авто зі все більшим діапазоном руху.
Як повідомлялося, провідні автовиробники, серед яких і Volkswagen Group, мають намір перейти на випуск виключно електрокарів та гібридів.
Також найбільші світові автовиробники (BMW, Daimler, Ford та VW Group) створять пан’європейську мережу потужних зарядних станцій для електромобілів.