Національний банк з групою експертів завершив підготовку законопроекту «Про діяльність з управління заборгованістю», який значно полегшить банкам масовий продаж і передачу в управління сотень мільярдів гривень проблемних боргів. Про це повідомляє Finclub.
Згідно з повідомленням, законопроект дозволить створення спеціалізованих компаній з управління заборгованістю. Вони зможуть купувати у банків кредити, що не обслуговуються. Їх сума зараз становить 477,1 млрд грн. Боргами банків займуться компанії з управління заборгованістю.
У Податковий кодекс включать пільги для проблемних позичальників і компаній з управління заборгованістю. Їх повністю звільнять від сплати податку на прибуток, а прощена (анульована) заборгованість по тілу кредиту, відсоткам, комісіям і штрафним санкціям не вважатиметься додатковим благом платника податку, тобто юрособам не треба буде платити з них податок на прибуток, а фізособам – ПДФО.
У банків не виникатимуть податкові зобов'язання при продажу боргів дешевше номіналу і розформування. Податкові пільги діятимуть п'ять років – до 2023 року.
Раніше повідомлялось, що Нацбанк розробляє інструмент довгострокової підтримки ліквідності банківської системи.