Більшість саудівських принців та мільярдерів, яких звинуватили в корупції, погодились передати частину своїх коштів в обмін на свободу. Про це повідомив наслідний принц Мухаммед бен Салман Аль Сауд, передає The New York Times.
Принц зазначив, що Саудівська Аравія «сильно постраждала від корупції з 1980-х років до сьогодні». Протягом багатьох років влада кілька разів запускала «війну з корупцією», але все було безрезультатно. Кронпринц вважає, що боротьба була невдалою через те, що починали її «знизу вверх».
У 2015 році (в момент падіння цін на нафту) розпочалась нова боротьба – корупціонерів шукали «нагорі». Внаслідок проведеної роботи було складено список із приблизно 200 осіб.
Коли усі дані були готові, прокурор арештував кожного принца або мільярдера. 95% з них були згодні на досудове врегулювання. За словами кронпринца, лише 1% спромігся довести свою невинність, ще 4% – через адвокатів звернулись до суду.
Загалом вдалось поповнити скарбницю Саудівської Аравії на $100 млрд.
На переконання Мухаммеда бен Салман Аль Сауда, немає жодного способу, який міг викорінити усю корупцію зверху донизу, але важливо направити сигнал: «Вам не вдасться втекти». Якщо суспільство сприйматиме, що влада насправді займається боротьбою з корупцією, підриває стару систему і перетворює її на прозору, це дасть зрозуміти майбутнім саудівським та закордонним інвесторам, що в країні переважає верховенство права, і це дійсно укріпить довіру до системи.
Нагадаємо, 4 листопада було заарештовано близько 40 політиків і бізнесменів Саудівської Аравії. Неофіційно ЗМІ називали цю хвилю арештів палацовим переворотом, коли молодий наслідний принц Мохаммед розчищав шлях до більшої концентрації влади у своїх руках.