Переворот в Саудівській Аравії: ціна нафти зростає, активи арештованих принців падають
Загалом арештовано понад 40 принців і політиків, і хвиля арештів триває

Нафта марки Brent подорожчала в понеділок до $62,81, оновивши дворічний максимум, на тлі затримання саудівських принців, повідомляє Reuters.
Станом на 16:00 Brent торгується на лондонській біржі за ціною $62,61. Раніше подібна ставка була зафіксована в листопаді 2015 року.
Аналітики зазначають, що зростання цін на сиру нафту вигідне для Саудівської Аравії, найбільшого в світі експортера нафти. Реформи наслідного принца Мохаммеда бен Салмана включають план приватизувати частини державної нафтової компанії Saudi Aramco наступного року, і чим вища ціна на нафту, тим це вигідніше для ринкової капіталізації компанії.
Нещодавно створений Вищий комітет по боротьбі з корупцією на чолі з принцом Мохаммедом розпорядився затримати 11 принців із правлячої сім'ї і чотирьох міністрів з нинішнього складу уряду.
Усього 4 листопада арештовано близько 40 політиків і бізнесменів Саудівської Аравії. Серед них – відомий саудівський мультимільйонер, член правлячої сім'ї аль-Валід бен Таляль. Статки 62-річного бізнесмена оцінюються в $17 млрд, йому належить частина капіталів Twitter, він володіє Kingdom Holding Company і є одним з найбільших інвесторів у США з арабських країн.
Reuters повідомляє про затримання засновника однієї з найбільших туристичних компанії королівства. Акції компанії Al Tayyar Travel впали на 10% після інформації про арешт голови наглядової ради Нассера бін Акіла аль-Таяра.
Крім того, влада затримала екс-голову інвестиційного управління, екс-міністра фінансів і главу ради директорів групи компаній сім'ї бен Ладена – Бакра бен Ладена. Заарештовано відомого телемагната, главу групи супутникових телеканалів MBC аль-Валіда аль-Ібрагіма, а також відправлено у відставку міністра економіки і планування Аділь Факіха.
Одні з арештованих принців підозрюються в підписанні незаконних контрактів з продажу зброї, інші – в укладенні неіснуючих угод, треті – у причетності до махінацій з відмивання грошей.
Неофіційно ЗМІ називають цю хвилю арештів палацовим переворотом, коли молодий наслідний принц Мохаммед, реформатор і «яструб» за натурою, розчищає собі шлях до більшої концентрації влади у своїх руках.
4 листопада, хусити з Ємену запустили балістичну ракету в бік столиці Саудівської Аравії – Ер-Ріяда. Оскільки балістичні ракети з радіусом дії до 900 км хуситам постачає Іран, ЗМІ розцінили цю подію як протестний жест Ірану проти палацового перевороту в Саудівській Аравії.
Ракета була випущена в бік аеропорту Ер-Ріяда. Сили ППО перехопили ракету, її запуск назвали актом агресії.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].