Президент США Дональд Трамп поширив серію повідомлень ісламофобського характеру на своїй сторінці у Twitter від крайньо-правого екстремістського угрупування Britain First, викликавши хвилю критики від світової спільноти, пише The Independent.
У першому відео демонструється, як нібито «мусульманські мігранти бʼють голландського хлопчика на милицях». Друге відео має назву «Мусульманин руйнує статую Діви Марії», а в третьому демонструється, як «ісламістський натовп штовхає підлітка з даху і б'є його до смерті».
Ситуація викликала резонанс і в середу обговорювалася в стінах британського парламенту.
Зокрема, член парламенту від лейбористів Стівен Дауті зазначив, що ці відео носять вкрай підбурливий характер і є абсолютно ганебними.
До нього приєднався колега Івет Купер, який під час засідання парламенту звернувся до британського міністра МВС Ембер Радд з проханням прокоментувати публікації в Twitter президента США.
«Сподіваюся, наш уряд засудить ультраправі ретвіти Дональда Трампа, – сказав лідер лейбористів Джеремі Корбін, – вони огидні, небезпечні та загрожують нашому суспільству».
Ще один член парламенту Чука Умунна закликав відкликати запрошення для президента США відвідати Велику Британію з офіційним візитом у звʼязку з тим, що Трамп «нормалізує прояви ненависті».
Брендан Кокс, чоловік убитої депутатки парламенту Джо Кокс, заявив, що Трамп «надав більше законності ультраправим організаціям у власній країні, тепер намагається це зробити в нашій».
Джо Кокс загинула минулого року внаслідок нападу на неї чоловіка з ножем, який викрикував назву ультраправої організації Britain First.
«Поширення ненависті має свої наслідки, і президенту Трампу повинно бути соромно», – написав він у своєму Twitter.
Trump has legitimised the far right in his own country, now he’s trying to do it in ours. Spreading hatred has consequences & the President should be ashamed of himself.
– Brendan Cox (@MrBrendanCox) 29 листопада 2017 р.
Раніше Трамп у Twitter заявив, що військова присутність США на Близькому Сході була помилкою, як і витрата $6 трлн на військові дії в регіоні.