НБУ дозволив продавати активи неплатоспроможних банків за голландською моделлю

Непродані кредити знову будуть об’єднані у пули та передані для реалізації «дочкам» DebtX та FFN

Національний банк затвердив запропонований Фондом гарантування вкладів фізосіб (ФГВФО) спосіб та порядок продажу заставлених у НБУ активів неплатоспроможних банків номінальною вартістю 14,1 млрд гривень, повідомляє прес-служба відомства. 

Раніше активи неплатопроможних банків виставлялись на торги радниками з продажу активів First Financial Network (FFN) та The Debt Exchange (DebtX).

На першому етапі ФГВФО здійснюватиме продаж цих активів окремими лотами у системі ProZorro.Продажі за «голландською моделлю».

На другому етапі непродані кредити знову будуть об’єднані у пули та передані для реалізації за «голландською моделлю» компаніям ТОВ «Дебтекс Україна» (дочірня компанія DebtX) та ТОВ «Фьост Файненшіал Нетворк Юкрейн» (дочірня компанія FFN), – у межах спільного пілотного проекту з НБУ та ФГВФО, який розпочався ще на початку року.

Раніше повідомлялося, що попиту серед нерезидентів на українські проблемні активи за більш-менш прийнятною ціною немає. Враховуючи те, що терміни ліквідації банків завершуються переважно у найближчі два роки, активи, ймовірно, будуть продані на внутрішньому ринку. Швидше за все, ціна на такі активи буде вкрай низькою. Згідно з голландською моделлю лоти, не продані через РroZorro, будуть «пакетуватись» у пули, після того як ціна на них знизиться до 20%. А тоді вже їх продаватимуть за моделлю голландського аукціону і, вірогідніше всього, за копійки. Подробиці щодо провальних торгів проблемними активами ви можете дізнатися в матеріалі Mind «Американська мрія: чому продаж проблемних активів закінчився провалом».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS