Білорусь легалізує операції в криптовалютах, що є частиною прагнення стимулювати ріст приватного сектора і залучати іноземні інвестиції шляхом лібералізації частини її економіки. Президент Олександр Лукашенко підписав декрет «Про розвиток цифрової економіки», передає Reuters.
«Усі розумні люди знають, що таке стабільність та порядок, – заявив Лукашенко. – Всі прагнуть досягти берегу. Ми готові збудувати док та навіть гавань».
Білорусь – колишня радянська республіка, що знаходиться між Росією та ЄС, в якій панує бюрократія, неефективні державні підприємства та яка є залежною від російських грошей та субсидій.
Але президент країни, який ще нещодавно називав інтернет «сміттям», протягом 2015–2016 років впровадив декілька реформ для покращення бізнес-клімату та відновлення економіки після рецесії у 2015 та 2016 роках.
У Білорусі розробили декілька ІТ-брендів, відомих та визнаних у всьому світі. У країні також діє аналог Кремнієвої долини – Парк високих технологій (ПВТ).
«Декрет є проривом для Білорусі, – сказав Reuters Антон Мякішев, голова білоруського офісу Microsoft. – Це дає можливість зробити стрибок вперед у своєму розвитку та дозволяє іноземному капіталу приїхати до Білорусі й працювати в комфортних умовах».
Указ легалізує первинне розміщення монет (ІСО), транзакції в криптовалютах, зокрема їхній обмін на традиційні валюти на білоруських біржах. Крім того, зазначається, що усі угоди будуть звільнені від оподаткування на найближчі п'ять років.
Коротко про основні пункти декрету «Про розвиток цифрової економіки» повідомляє консалтингове агентство Digital Finger:
Нагадаємо: цього місяця дві чиказькі біржі розпочали торгівлю ф’ючерсами.
Глобальний банк Goldman Sachs наразі знаходиться на стадії вирішення логістичних питань.