Ціни на нафту марки Brent піднялися в понеділок до $70 за барель, чому посприяло скорочення виробництва членами ОПЕК та Росією, та ігнорування підвищення буріння в США та Канаді, що вказує на більш високий обсяг видобутку в Північній Америці. Про це повідомляє Reuters.
Нафтові ф’ючерси на американську нафту West Texas Intermediate (WTI) зросли на $0,23, до показника в $64,53 за барель.
Ціни на нафту обох марок досягли рівня, якого не спостерігалося з грудня 2014 року, коли Brent вартував $70,05 за барель, а WTI – $64,77 за барель.
Скорочення виробництва країнами ОПЕК та Росією має на меті підняти ціну на нафту. Воно розпочалося минулого року та розраховано на період до 2018 року та збіглося зі здоровим зростанням попиту, що підштовхнуло ціни на нафту на більше ніж 13% з початку грудня.
Водночас зазначається, що росту ціни посприяли й інші фактори, включно з політичними ризиками.
«Більш жорсткі фундаментальні фактори є основним драйвером у ціновому ралі, але геополітичний ризик та валюта рухаються разом із спекулятивними грошима в тандемі, що посилило цей хід», – йдеться в повідомленні банку JPMorgan.
У п’ятницю американська Комісія з торгівлі ф’ючерсами на товарних ринках заявила, що фінансові інвестори збільшили свої чисті довгострокові американські ф’ючерсні позиції, які б виграли від рекордно високих цін
Повідомляється, що американські енергетичні компанії за тиждень додали 10 бурових установок для нафти, загальна кількість яких тепер складає 752. Аналогічною є ситуація і в Канаді, де енергетичні фірми майже вдвічі збільшили кількість бурових установок до 185, найвищий рівень за останні 10 місяців.
Високі ціни на сиру нафту, яка є основною сировиною в нафтовій промисловості, також зменшать прибутки нафтопереробників через зниження нових замовлень на нафту.