Генеральна прокуратура України сумнівається у документах компанії Investment Capital Ukraine (ICU), що підтверджують легальність її коштів і фінансових угод, економічна експертиза яких триває. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на заступника генерального прокурора України Євгена Єніна.
«Більше року тому ми допитали керівника цієї компанії, ми взяли під сумнів документи, що підтверджують легальність коштів і фінансових угод. Через це ми більше двох місяців тому відправили запит для проведення економічної експертизи в одну з судових експертних установ України. Зараз експертиза триває», – сказав Єнін.
Крім того, заступник генпрокурора додав, що діяльність посадових осіб як цієї компанії, так і державних банків та Нацбанку України є предметом низки інших кримінальних проваджень, що здійснюються в Генпрокуратурі і НАБУ.
Як зазначив Єнін, вироку Краматорського суду передувало близько 30 інших вироків. Таким чином, до кримінальної відповідальності притягнуто понад 20 фізичних осіб. Серед них, як повідомив заступник генерального прокурора, є і чиновники вищого рівня, наприклад, заступники глав міністерств при Вікторі Януковичі.
Заступник генпрокурора також повідомив, що конфісковані кошти вже вісім місяців перебувають у державній казні і можуть витрачатися на потреби країни.
«У липні минулого року парламент України одноголосно проголосував за цільове використання цих коштів на соціальні проекти, наприклад, будівництво доріг, медицину, освіту і забезпечення обороноздатності країни», – уточнив він.
Як писав Mind, українська інвестиційна компанія ICU (Investment Capital Ukraine) допомагала екс-президенту Віктору Януковичу вивести з країни $1,5 млрд у період з 2012 по 2014 рік. Цю інформацію опублікувало арабське видання Al Jazeera з посиланням на вирок районного суду Краматорська.
Однак Валерія Гонтарєва спростовує інформацію арабського видання.
Нагадаємо: Ощадбанк надав НАБУ частину документів у зазначеній справі арештованих $1,5 млрд Януковича.