В столиці Південної Кореї було запроваджено надзвичайні заходи для боротьби з товстим шаром смогу, який покриває місто. Про це повідомляє CNBC.
Починаючи з понеділка, чиновники Сеула скасували плату за проїзд у громадському транспорті в робочі години, оскільки середньодобова щільність наддрібного пилу зберігалася вище показника 50 мікрограмів на кубічний метр – рівень, який вважається шкідливим. Органи влади також обмежили використання автомобілів державними службовцями, закрили 360 автостоянок і призупинили будівельні роботи за проектами, що фінансуються урядом.
Така політика була вперше запроваджена в минулому році, коли показник якості повітря в Сеулі перевищив 179 мікрограмів на кубічний метр. Це був найвищий рівень серед міст світу після Нью-Делі в Індії.
Експерти зазначають, що використання вугілля та дизельного пального в країні призвело до збільшення забрудненості повітря.
Заходів з боротьби з забрудненням, ймовірно, вживатимуть протягом декількох днів, але вони не зачеплять діяльності приватних компаній.
Нагадаємо: в листопаді рівень забруднення повітря в столиці Індії перевищив усі допустимі норми принаймні вдесятеро. Влада вбачає, що забруднення було спричинено спалюванням сільськогосподарських культур, транспортними викидами та пилом.
Як повідомлялось, аналогічна проблема зі смогом існує і в Китаї. Для боротьби зі смогом в Пекіні було вжито жорстких заходів, які обмежують використання вугілля для обігріву житлових та промислових приміщень та оголошено перехід на більш екологічний природний газ.