mind
Індійську столицю огорнула токсична хмара смогу

Індійську столицю огорнула токсична хмара смогу

Забруднення повітря удесятеро перевищує усі допустимі норми

Індійську столицю огорнула токсична хмара смогу
фото з pixabay.com

Хмара токсичного смогу, яка в 10 разів перевищує рекомендований ліміт, огорнула столицю Індії Нью-Делі. Про це повідомляє Reuters.

Уряд штату Делі оголосив надзвичайний стан минулого тижня після того, як рівень забруднення в місті збільшився до катастрофічного рівня. Влада вбачає, що забруднення було спричинено спалюванням сільськогосподарських культур, транспортними викидами та пилом.

Днями уряд вирішив боротись зі смогом за допомогою пожежних машин, які розбризкували воду в районах столиці, але такий крок мав незначний ефект.

Посольство США в Індії повідомило, що рівень токсичних часток в повітрі в понеділок досяг показника у 495. Верхня межа повітря «хорошої» якості становить 50.

Посадовець Центральної ради контролю за забрудненням Прасант Гаргава заявив, що значною мірою їм може допомогти дощ. Також він повідомив, що повітряний потік в Делі продовжує перебувати в «небезпечній зоні» не зважаючи на такі заходи, як припинення будівництва та збільшення вартості стоянки для автомобілів у чотири рази, що мало спонукати населення користуватись громадським транспортом.

Токсичні частки в повітрі є в 30 разів тоншими, ніж людське волосся. Частки потрапляють в легені та викликають респіраторні захворювання та інші нездужання.

Американські авіалінії United Airlines заявили, що відновили рейси з Ньюарка, штат Нью-Джерсі, до Нью-Делі після тимчасового їх зупинення. Влада також вирішила відновити навчання в школах .

Аарті Менон, вчитель початкових класів в Нью-Делі, заявила, що її сім’я носить маски навіть у приміщеннях.

«Не кожен може собі дозволити очищувач повітря або авто з кондиціонером. Ми всі живемо в пеклі», – сказала Менон.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті