Найбільші виробники курятини отримають левову частку дотацій з державного бюджету. Згідно з проектом постанови КМУ «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для підтримки галузі тваринництва», у 2018 році програма державної підтримки тваринництва буде поширена також на птахівництво. Про це пише Економічна правда.
У програму додано дві нові форми державної підтримки, які можуть знову дозволити птахівникам отримати левову частку дотацій з державного бюджету.
По-перше, виробники курятини у 2018 році будуть отримувати до 350 грн бюджетних коштів у розрахунку на одну курку як компенсацію за будівництво та реконструкцію птахофабрик. Зокрема, уряд пропонує компенсувати 25% капітальних витрат на птахофабрики.
По-друге, птахофабрики також можуть отримати дотації у вигляді компенсації 25% тіла залучених в банках кредитів. Загалом передбачається, що птахофабрики, тваринницькі ферми та доїльні зали можуть компенсувати чверть кредитів, розмір кожного з яких не перевищує 350 млн грн.
У 2017 році птахівники отримували дотації у формі так званої квазіакумуляції ПДВ. Пропозиції фінансувати птахівництво шляхом підтримки будівництва птахокомплексів з'явилися вперше цього року в новому проекті порядку.
Також вперше з'явилися дві вище згадані програми – з компенсації 25% капітальних витрат на будівництво птахоферм та 25% компенсації тіла кредиту.
Крім того, уряд пропонує надавати дотації за утримання корів у розмірі 1500 грн у рік на одну голову. Також населення зможе отримувати дотації на телят: 300 грн за голову віком від 1 до 5 місяців та 1000 грн – віком від 5 до 9 місяців, 2500 грн – віком від 9 до 12 місяців.
Головним розпорядником бюджетних коштів буде Мінагрополітики. На рівні обладміністрацій мають бути створені конкурсні комісії, які займатимуться відбором компаній для отримання держпідтримки.
Загалом у рамках програми підтримки тваринництва на 2018 рік передбачено виділення 4 млрд грн.