«Укрзалізниця» пропонує перейти на помісячне трирічне планування перевезення вантажів

«Укрзалізниця» до 19 лютого очікує від клієнтів пропозиції для коригування помісячного плану перевезень на 2018 рік

Фото: Shutterstock

ПАТ «Укрзалізниця» закликає учасників транспортного ринку розробляти свої плани вантажоперевезень на середньострокову перспективу – на 3 роки – та надавати пропозиції з урахування конкретних місяців, що відповідає політиці уряду щодо запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування. Про це йдеться в повідомленні на сайті державного перевізника.

Як зазначається, до 19 лютого «Укрзалізниця» очікує від клієнтів пропозиції для коригування помісячного плану перевезень на 2018 рік, щоб мати більш повну та об’єктивну загальну картину, та вже направила відповідні пропозиції всім галузевим спільнотам, асоціаціям і спілкам.

«Нам необхідне перспективне планування. Від цього виграють і клієнти, і «Укрзалізниця», оскільки краще задовольнятимуться їхні заявки, зникне ажіотажний попит, а ми, у свою чергу, зможемо вчасно готувати рухомий склад, планувати зміну маршрутів, мати сітки та економічно-обґрунтований план усіх наших вантажовідправлень. Укрзалізниця може швидко переорієнтуватися, але має хоча б знати, в який бік і на яку кількість вантажів, тому й просимо ринок перейти до нового формату планування», – йдеться у повідомленні із посиланням на в.о. голови правління «Укрзалізниця» Євгена Кравцова.

Водночас, Кравцов також нагадав, що «Укрзалізниця» неодноразово в ІV кварталі 2017 року та в січні 2018 року надсилала запити до галузевих союзів, асоціацій та спілок щодо надання інформації стосовно обсягів перевезень на 2018 рік, проте зведеної інформації не отримала. Інформації, що вибірково надали окремі підприємства, було недостатньо для підготовки виваженого прогнозу перевезень на 2018 рік. У зв‘язку з чим державний перевізник вирішив самостійно сформувати план та надати для обговорення асоціаціям.

Так, «Укрзалізниця» вже сформовала помісячний план вантажоперевезень на 2018 рік, який враховує фактори, що впливають на зміну обсягів у конкретні періоди: рівень ВВП, сезонність перевезень, збільшення імпорту, врожайність сільськогосподарських культур, зміну маршрутів перевезень та ін.

Так, очікується, що у 2018 році залізничним транспортом України буде перевезено 347,5 млн тонн вантажів – це на 8 млн тонн (на 2,3%) перевищує минулорічні обсяги. На зростання обсягів перевезень впливає рівень ВВП, особливо в експортному (+3%) та внутрішньодержавному (+1,5%) сполученні, інші чинники.

Зазначені зміни запроваджені, у зв’язку з внесенням змін до Бюджетного кодексу України в частині запровадження в Україні середньострокового бюджетного планування (на 3 роки) на постійній основі. 

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS