Фонд гарантування вкладів фізичних осіб (ФГВФО) намагається не допустити продаж майна та забезпечення за кредитами АТ «Єврогазбанк» за заниженою ціною у рамках процедури банкрутства позичальників, повідомляється на сайті фонду.
«Варто зазначити, що прослідковується пов’язаність всіх компаній – учасників (позичальники, поручителі, покупці, факторингова компанія), які беруть участь у вказаній схемі, з колишніми акціонерами «Єврогазбанку» та наближеними до них особами», – йдеться в повідомленні і додається, що «бенефіціаром окремих фірм є народний депутат України – наближена особа до екс-голови «Нафтогазу України» Олексія Івченка, який і контролював Єврогазбанк до визнання його неплатоспроможним у 2015 році».
Так, мова йде про нерухомість позичальника ТОВ «Оптово-роздрібний ринок «Жуляни» (готельно-офісний та торгівельно-розважальний комплекс площею 18667,00 кв. м. у Києві на вул. Молодогвардійській, 32 та нежитлові приміщення) та санаторій «Женева» в Трускавці (поручитель за кредитом ТОВ «Трускавецьінвест»), які виступають забезпеченням за виданими Єврогазбанком кредитами.
Крім того, зазначається і про справу щодо банкрутства позичальника ТОВ «Євро-Готель-Груп», в рамках якої, – «заставне майно банку (готель у Києві на вул. Б. Хмельницького/І.Франка, 31/27, літера «А»), ринковою вартістю більше $3 млн, було нібито «продано» юридичній особі за 68 млн грн».
Втім, одразу після закінчення торгів переможець відмовився укладати договір купівлі-продажу та перераховувати кошти. «Ліквідатор ТОВ «Євро-Готель-Груп» невідкладно запропонував іншому учаснику торгів ТОВ «Оренда-Р» придбати вказаний готель за ціною, яка була ним запропонована – 7,471 млн.грн», – йдеться в повідомленні.
Водночас Єврогазбанк оскаржує дії ліквідатора та результати проведення торгів, – «втім рішення, що ухвалюються, виносяться не на користь банку та фонду гарантування, Національного банку України (кредит був у заставі за надане рефінансування)». На сьогодні право власності на вказаний готель зареєстровано за ТОВ «Оренда-Р».