Австрійці орієнтуються на частку доходів від безризикових продуктів вище 50% у їх загальному обсязі. Про це сказав в інтерв'ю Reuters керівник управління по роботі з великими компаніями Райффайзенбанку Дмитро Срєдін.
«У 2018 році ми розраховуємо відчутно наростити обсяги корпоративного бізнесу. Це завдання включає в себе не тільки кредитування: ми серйозно націлені на те, щоб частка доходів від безризикового бізнесу, не пов'язаного з кредитом, істотно перевищувала 50% загальних доходів», – сказав Срєдін.
За його словами, у банку немає завдання тримати частку на ринку, мета – максимізувати прибутковість на вкладений капітал.
«У сегменті топ-200 компаній у РФ у нас проникнення більш 70%. Ми практично з усіма взаємодіємо з тих чи інших продуктів... З компаніями зі списку санкцій ми працюємо в рамках встановлених обмежень, чітко дотримуючись існуючих приписів. Це обмежує взаємодію з низкою клієнтів, але я б не сказав, що через це від нас пішов значимий шматок бізнесу», – зазначив фінансист.
Банк, який є одним з великих організаторів розміщення рублевих облігацій і євробондів, має намір розширити свою присутність і в цьому сегменті, роблячи ставку на нову нішу – емітентів з СНД.
У 2017 році Райффайзенбанк виступив організатором цілої низки синдикованих кредитів для найбільших російських позичальників, бенефіціари яких у січні цього року були включені Мінфіном США до так званої «кремлівської доповіді».
Крім того, минулого року банк організував дебютний випуск євробондів Таджикистану на $500 млн і два транші паперів Білорусі на $1,4 млрд.
«Зараз у нас є діалог з низкою інших держав на схожі теми. Говорити про те, коли конкретно з'являться нові емітенти з країн СНД, поки рано, але обговорення вже йде на серйозному рівні», – сказав Срєдин.
В Україні Raiffeisen Bank International представлена дочірнім банком Райффайзен Банк Аваль.