Австралія, США, Індія та Японія планують створити альтернативу китайській програмі «Шлях та пояс»

«Четвірка» таким чином намагатиметься боротись із поширенням впливу Китаю в регіоні

карта Xinhua

Австралія, США, Індія та Японія говорять про створення об’єднаної схеми регіональної інфраструктури як альтернативи багатомільярдної китайської програми «Пояс и шлях», намагаючись протистояти стрімкому поширенню впливу Пекіну. Про це йдеться в Австралійському фінансовому огляді, передає Business Insider.

План чотирьох регіональних партнерів ще «зароджувався» та «не був достатньо зрілим, щоб його оголосили», під час візиту прем’єр-міністра Австралії Малкольма Тернбулла до США минулого тижня, зазначив американський чиновник, знайомий із питанням.

Як зазначається, план має на меті стати «альтернативою» китайській ініціативі, а не «суперником».

«Ніхто не каже, що Китай не повинен будувати інфраструктуру, – сказав чиновник. – Китай може збудувати собі порт, який не буде економічно життєздатним. Ми могли б його зробити економічно життєздатним шляхом будівництва дорожньої або залізничної лінії, яка б пов’язувала цей порт».

Головний секретар уряду Японії Йошихід Суга сказав, що США, Японія, Австралія та Індія регулярно обмінюються точками зору з питань, які представляють загальний інтерес.

«Справа не в тому, щоб протистояти китайській програмі «Пояс та шлях», – сказав він.

Водночас Японія планує використовувати свою офіційну допомогу з метою розвитку «Вільної та відкритої індійсько-тихоокеанської стратегії», включно із будівництвом «високоякісною інфраструктурою».

Президент Китаю почав сильно просувати свою ініціативу в травні минулого року під час саміту в Пекіні, коли пообіцяв виділити $124 млрд на фінансування цього плану та закріпив його в конституції правлячої комуністичної партії в жовтні.

У січні Пекін виклав свої амбіції щодо розповсюдження ініціативи і на Арктику, розвиваючи суднохідні шляхи, які відкриваються завдяки глобальному потеплінню, утворюючи таким чином «Полярний шовковий шлях».

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS