В Китаї проходить масштабний саміт щодо нового «Шовкового шляху»

В Китаї проходить масштабний саміт щодо нового «Шовкового шляху»

Саміт почався зі скандалу – китайська сторона відкинула екостандарти

В Китаї проходить масштабний саміт щодо нового «Шовкового шляху»
карта Xinhua

Сьогодні лідери 29 країн зібралися на саміті в Пекіні, столиці Китаю, щоб підтримати ініціативу «Один пояс, один шлях» (One Belt, One Road або OBOR), повідомляє Reuters.

Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що готовий вкласти в створення НШШ – нового шовкового шляху – $124 млрд. За словами китайського президента, потрібно побудувати відкриту платформу співпраці, підтримувати і розвивати відкриту світову економіку. Терміни вкладення коштів в проект Сі Цзіньпін не уточнив.

Масштабний проект Китаю має на меті відродити стародавній Шовковий шлях і морські торгівельні шляхи, розширивши інвестиції в інфраструктуру, що зв'язує Азію, Африку та Європу.

Загальна кількість гостей і учасників форуму становить близько 1,5 тис. людей з більш ніж 130 країн світу.

У другий день форуму відбудуться два раунди круглих столів, а завершиться він прес-конференцією Сі Цзіньпіна, який підведе його підсумки.

Deutsche welle повідомляє про розбіжності, які заважають співпраці сторін. Представники держав ЄС після обговорення з китайською стороною низки торгових питань відмовилися підписувати заплановану спільну заяву.

КНР відхилила пропозиції європейських партнерів, що стосуються дотримання соціальних та екологічних стандартів, а також прозорості та надання держзамовлень при реалізації проекту НШШ, після чого лідери країн ЄС повідомили Пекін, що не будуть підписувати заяву, зазначає видання.

Повідомлялося, що 4 трильйони доларів протягом 10 років планує інвестувати КНР в країни, які приєднаються до нового шовкового шляху «Один пояс – один шлях».

Мета нової ініціативи – створити мережу автомобільних доріг і залізниць, морських шляхів і трубопроводів через Європу, Африку й Азію, які з'єднають різні точки світу з Китаєм. В той же час в КНР будуть постачатися сировина та енергоресурси, а Пекін планує експортувати китайську продукцію. Поки що КНР заявила про зацікавленість 65 держав у проекті.

Критики проекту зауважують, що надто мало деталей повідомляється про те, яким чином реалізовуватиметься проект.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у наших Telegram-каналах Mind.Live та Mind.UA, а також Viber-чаті