В Китаї проходить масштабний саміт щодо нового «Шовкового шляху»
Саміт почався зі скандалу – китайська сторона відкинула екостандарти

Сьогодні лідери 29 країн зібралися на саміті в Пекіні, столиці Китаю, щоб підтримати ініціативу «Один пояс, один шлях» (One Belt, One Road або OBOR), повідомляє Reuters.
Президент Китаю Сі Цзіньпін заявив, що готовий вкласти в створення НШШ – нового шовкового шляху – $124 млрд. За словами китайського президента, потрібно побудувати відкриту платформу співпраці, підтримувати і розвивати відкриту світову економіку. Терміни вкладення коштів в проект Сі Цзіньпін не уточнив.
Масштабний проект Китаю має на меті відродити стародавній Шовковий шлях і морські торгівельні шляхи, розширивши інвестиції в інфраструктуру, що зв'язує Азію, Африку та Європу.
Загальна кількість гостей і учасників форуму становить близько 1,5 тис. людей з більш ніж 130 країн світу.
У другий день форуму відбудуться два раунди круглих столів, а завершиться він прес-конференцією Сі Цзіньпіна, який підведе його підсумки.
Deutsche welle повідомляє про розбіжності, які заважають співпраці сторін. Представники держав ЄС після обговорення з китайською стороною низки торгових питань відмовилися підписувати заплановану спільну заяву.
КНР відхилила пропозиції європейських партнерів, що стосуються дотримання соціальних та екологічних стандартів, а також прозорості та надання держзамовлень при реалізації проекту НШШ, після чого лідери країн ЄС повідомили Пекін, що не будуть підписувати заяву, зазначає видання.
Повідомлялося, що 4 трильйони доларів протягом 10 років планує інвестувати КНР в країни, які приєднаються до нового шовкового шляху «Один пояс – один шлях».
Мета нової ініціативи – створити мережу автомобільних доріг і залізниць, морських шляхів і трубопроводів через Європу, Африку й Азію, які з'єднають різні точки світу з Китаєм. В той же час в КНР будуть постачатися сировина та енергоресурси, а Пекін планує експортувати китайську продукцію. Поки що КНР заявила про зацікавленість 65 держав у проекті.
Критики проекту зауважують, що надто мало деталей повідомляється про те, яким чином реалізовуватиметься проект.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].