Проект «Львівської політехніки» Image, який передбачає знаходження нових варіантів використання анізотропних матеріалів під уже напрацьовані технології, зокрема, з метою створення новітніх оптоелектронних пристроїв, став переможцем грантової програми ЄС «Горизонт 2020» і отримає 1,62 млн євро, розраховані на чотири роки, на подальші розробки, повідомляє газета «День».
Як зазначається, учасники проекту вже отримали 60% від загальної суми фінансування, і за ці кошти вони обладнають лабораторії необхідним устаткуванням та програмним забезпеченням і здійснюватимуть міждержавні поїздки протягом року, щоб проводити наукові дослідження у своїх партнерів.
«Суть проекту – вивчити і запропонувати нові шляхи використання анізотропних матеріалів під уже напрацьовані нами технології з метою створення новітніх оптоелектронних пристроїв і нового класу кристалічних нанокомпозитів із заданою анізотропією, які, на нашу думку, матимуть широке використання в найрізноманітніших наукоємних виробництвах і в Україні, і за кордоном», – йдеться у повідомленні із посиланням на безпосереднього координатора проекту, професора кафедри телекомунікацій «Львівської політехніки» Анатолія Андрущака, який працює у галузі оптики і лазерної фізики.
Як зазначається, до проекту, крім «Львівської політехніки» як організації-координатора, залучені ще вісім партнерів – університетів та інноваційних фірм із Німеччини, Франції, Польщі та України.
Нагадаємо, 2015 року Україна стала асоційованим членом програми Європейського союзу з досліджень та інновацій «Горизонт-2020». Відтоді українські організації отримали змогу брати участь у програмі на тих самих умовах, що й країни – члени ЄС та інші асоційовані члени програми.