OrCam розробив «розумні окуляри» для сліпих, які начитують інформацію просто у вухо

Стартап залучив уже $1 млрд фінансування і розраховує вийти на IPO

orcam.com

Ізраїльський стартап OrCam, який розробив окуляри-помічники для сліпих людей, залучив уже $1 млрд, наблизившись до своєї мети – вийти на IPO, повідомляє Reuters з посиланням на гендиректора компанії Зіва Авірама.

До дужки окулярів кріпиться бездротова смарт-камера, яка зчитує тексти, штрих-коди в супермаркеті, розпізнає обличчя, предмети, тварин, транспортні засоби та ін. і передає всю цю інформацію просто у вухо користувача.

Компанія залучила $30,4 млн, продавши 3% акцій інвесторам, в тому числі ізраїльській Clal Insurance і Meitav Dash. Завдяки інвесторам загальний капітал OrCam виріс до $130,4 млн.

«У нас є достатньо фінансових резервів для розвитку, але ми готуємо компанію до наступного етапу – IPO», – сказав гендиректор. Він сподівається, що компанію оцінять у щонайменше $1,5-2 млрд.

«Я думаю, що потенціал OrCam безмежний, – зазначає він. – Ця технологія невичерпна. Ми тільки почали відкривати верхівку айсберга щодо того, що можна з її допомогою зробити».

Користувачами таких окулярів можуть стати не лише повністю або частково незрячі люди, а й ті, хто страждає на дислексію, або втомлюються під час читання. Авірам навіть бачить, як пристрій у майбутньому перетворюється на свого роду особистого помічника зі штучним інтелектом.

У 2017-му OrCam заробила від продажу своїх пристроїв $10 млн. У поточному році стартап планує збільшити обсяг продажів у 2-3 рази, а в 2019-му – вийти «в плюс».

Це вже не перший успішний проект Зіва Авірама. Раніше він заснував компанію Mobileye, розробника засобів комп’ютерного бачення для безпілотних авто, яку в 2017 році за $15 млрд купила американська технологічна корпорація Intel.

Раніше Mind писав, що «розумні окуляри» від Intel проектують віртуальні зображення прямо на сітківку ока для створення віртуальної реальності.

А у Китаї поліцейські за допомогою «розумних окулярів» будуть ловити злочинців.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS