Латвія звинуватила Росію у втручанні в кризу банківської системи країни напередодні виборів у парламент 2018 року, порівнявши це з втручанням у виборчу кампанію на президентських виборах США в 2016 році. Про це пише Bloomberg.
Видання зазначає, що фінансова криза таким чином може перерости в дипломатичну.
Конфлікт розгортається на тлі фактичного краху одного з найбільших латвійських банків ABLV, який Сполучені Штати звинуватили в обході санкцій щодо Північної Кореї і відмиванні російських грошей. Зараз операції банку повністю припинені, а кошти вкладників заморожені.
«З високою ймовірністю ми маємо справу з організованою ззовні широкою інформаційною кампанією, аналогічною тим, які проводилися перед виборами в США, Франції та Німеччині», – заявили в Міноборони Латвії.
У заяві військового відомства йдеться, що метою кампанії є дискредитація Латвії і підрив довіри до країни перед парламентськими виборами, які відбудуться в жовтні цього року.
Видання пише, що в суботу місцеве антикорупційне бюро затримало главу Центробанку Латвії Ілмара Римшевіча, проти якого російський банкір і власник латвійського Norvik Banka Григорій Гусельников висунув звинувачення в здирництві і подав відповідний позов у міжнародний банківський арбітраж.
Бюро розслідує «можливий факт вимагання та отримання хабара» на суму не менше € 100 тис. Антикорупційне бюро стверджує, що його розслідування абсолютно не пов'язано з позовом Гусельникова.
У понеділок Римшевіча було випущено під заставу, оскільки формальні звинувачення йому ще не пред'явлено. Він заявив, що залишиться на своєму посту, оскільки має незалежність як глава Центробанку.
Прем'єр-міністр Латвії Маріс Кучінскіс, який закликав 52-річного Римшевіча піти у відставку, у вівторок також звинуватив Norvik Banka, власник якого висунув звинувачення, в прагненні підірвати цілісність фінансової системи Латвії.
Римшевіч, виступаючи на прес-конференції, звинуватив банки ABLV і Norvik в координації дій, спрямованих проти нього. За його словами, всього через кілька годин після того, як він відмовився надати кредит від центрального банку ABLV 16 лютого, його офіс і будинок обшукалм правоохоронці.
Григорій Гусельников у відповідь звинуватив Римшевіча.
«Протягом 25 років Римшевіч керував усім. Зараз регулятор намагається зробити вигляд, що корупції не було. Зрозуміло, що він був на чолі цього, без нього нічого б не сталося», – прокоментував Гусельников ситуацію агентству Bloomberg.