Затримання голови Банку Латвії і ситуація з ABLV Bank не пов'язані між собою
Водночас банк висловив готовність співпрацювати з американською стороною, щоб довести свою здатність продовжувати роботу

Затримання президента Банку Латвії Ілмара Рімшевіча не пов'язане зі справою ABLV Bank, який звинувачується владою США у відмиванні грошей, повідомляє Інтерфакс-Україна з посиланням на прем'єр-міністра Латвії Маріса Кучінскіса.
Про це він повідомив після екстреного засідання Кабінету міністрів Латвії, де розглядалися 2 питання: інформація Бюро з запобігання та боротьби з корупцією (БЗБК) про затримання президента центробанку і ситуація в ABLV Bank.
Прем’єр підкреслив, що обидві справи не пов'язані між собою. Водночас, за інформацією БЗБК, щодо Рімшевіча порушено кримінальну справу за ч. 4 ст. 330 кримінального законодавства Латвії. У кримінальному процесі, розпочатому 15 лютого, два фігуранта – високопосадовець Банку Латвії та одна фізична особа, також у справі фігурує хабар у розмірі не менше 100 000 Євро.
Водночас, як повідомляє агентство з посиланням на міністра фінансів Латвії Дану Рейзніеце-Озолу, ABLV Bank обіцяв 19 лютого 2018 року надати Комісії з ринку фінансів і капіталу (КРФК) план дій, який підтверджує здатність банку стабільно працювати в довгостроковій перспективі.
Банк висловив готовність співпрацювати з американською стороною, щоб довести свою здатність продовжувати роботу. «Для банку це питання життя і смерті», – сказала міністр фінансів.
Нагадаємо: латвійська банківська система минулого тижня двічі опинялася в центрі корупційних скандалів.
Влада США звинуватила ABLV Bank у відмиванні грошей, а також у сприянні незаконним транзакціям і корупції. Банк повинен протягом 60 днів надати письмові коментарі у відповідь на повідомлення про можливість закриття йому доступу до фінансової системи США, оприлюдненого 13 лютого американським Мінфіном. ABLV Bank звинувачується у зв'язках з Північною Кореєю та іншими проблемними країнами зі списку ООН, а також у великомасштабних незаконних операціях для контрагентів із Азербайджану, Росії та України.
Водночас банк зі свого боку заявив, що доповідь Мережі по боротьбі з фінансовими злочинами (FinCEN) Мінфіну США, ймовірно, заснована на недостовірної інформації. Незважаючи на це, Європейський центробанк (ЄЦБ) ввів обмеження на операції ABLV Bank. Банк, що входить до числа найбільших банків Латвії, поряд зі Swedbank і SEB bankа, знаходиться під безпосереднім наглядом ЄЦБ.
Крім того, американські фахівці планують у найближчі 2 тижні приїхати до Латвії, щоб роз'яснити виявлені в ABLV Bank порушення.
Також, як повідомляє агентство, минулого тижня Бюро із запобігання та боротьбі з корупцією в рамках кримінального процесу затримало президента Банку Латвії Рімшевіча, який очолює ЦБ з 2001 року. БЗБК 16 лютого провело обшуки за його місцем роботи і в його будинку в Лагстіні.
Крім того, зазначається, що також був затриманий підприємець Маріс Мартінсонс, який займався мікрокредитуванням і будівельним бізнесом.
БЗБК веде перевірку інформації про те, що колишній адміністратор неплатоспроможності Маріс Спрудс і високопоставлений працівник фінансового сектора вимагали хабар у найбільшого акціонера Norvik banka Григорія Гусельникова.
Якщо ви дочитали цей матеріал до кінця, ми сподіваємось, що це значить, що він був корисним для вас.
Ми працюємо над тим, аби наша журналістська та аналітична робота була якісною, і прагнемо виконувати її максимально компетентно. Це вимагає і фінансової незалежності.
Станьте підписником Mind всього за 196 грн на місяць та підтримайте розвиток незалежної ділової журналістики!
Ви можете скасувати підписку у будь-який момент у власному кабінеті LIQPAY, або написавши нам на адресу: [email protected].