Оновлено: Кабмін дозволив перевіряти бізнес до кінця 2018 року

Додано роз'яснення юриста щодо відповідної Постанови Кабміну

Фото: Уніан

Кабінет міністрів оприлюднив перелік органів державного нагляду (контролю), на які поточного року не поширюється дія Закону України «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності». Про це повідомляє УНІАН.

Нагадаємо, цим законом до 31 грудня 2018 року вводився мораторій на проведення органами державного нагляду (контролю) планових перевірок господарської діяльності. 

Як зазначається, відповідну постанову №1104 оприлюднено на сайті уряду, яку Кабмін затвердив ще наприкінці минулого року.

Так, до переліку таких держорганів увійшли, зокрема, Державна фіскальна служба, Нацбанк, Нацрада з питань телерадіомовлення, Національна комісія, що здійснює регулювання в сфері енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку (НКЦПФР), Антимонопольний комітет.

Крім того, перелік поповнили Державіаслужба, Державна архітектурно-будівельна інспекція, Державна інспекція ядерного регулювання, Державна аудиторська служба, частково Державна екологічна інспекція, Державна служба експортного контролю, Державна служба з питань лікарських засобів, Державна служба спеціального зв'язку та захисту інформації, Міністерство екології та природних ресурсів, Державна служба геології та надр, Державна служба з питань геодезії, картографії та кадастру, Державна служба України з питань праці, частково Державна служба України з питань безпеки харчових продуктів і захисту споживачів.

Також можуть зайти з перевіркою Державна служба з надзвичайних ситуацій, структурні підрозділи з питань державного архітектурно-будівельного контролю Київської та Севастопольської міських державних адміністрацій, виконавчі органи з питань державного архітектурно-будівельного контролю сільських, селищних, міських рад, виконавчі органи міських рад міст обласного значення та сільських, селищних, міських рад об'єднаних територіальних громад, органи державного ринкового нагляду в межах сфер своєї відповідальності.

Так, юрист ICF Legal Service Роман Федоришин пояснив Mind, чого варто очікувати бізнесу з набранням чинності зазначеної постанови.

«Боятись нічого не потрібно, однак Вам треба бути готовим до планової перевірки регулятора, якщо ваша діяльність пов’язана з ним. Найсуттєвіше на бізнес вплине включення до переліку ДФС, АМКУ, Держаудитслужби і НКЦПФР», – сказав він.

Водночас, юрист пояснив, які зміни відбудуться у перевірках окремих держорганів, зокрема щодо ДФС він зазначив, що, – «повернуться планові перевірки податкової – ‘nothing special’».

Також, НКЦПФР – зачепить емітентів цінних паперів, та фондові ринки. «Щасливчики можуть отримати свої «листи щастя» з повідомленнями про планові перевірки».

Крім того, щодо перевірок АМКУ він зазначив, що учасники ринку з домінуючим становищем, асоціації, корпорації, консорціуми, концерни, інші об'єднання підприємств будуть інспектуватись на предмет дотримання антимонопольного законодавства.

Водночас, за словами Федоришина Держаудитслужба, – «візьметься за суб’єктів господарювання, які отримували грошові кошти з державних бюджетів, орендарів державного та комунального майна, переможців тендерних закупівель».

Як зазначає УНІАН, Кабінет міністрів України планував у 2018 році ввести «розумний» мораторій на перевірки бізнесу, який дозволить зберегти високий рівень безпеки споживачів і водночас не дозволить здійснювати адміністративний тиск на бізнес.

Так, із посиланням на заступника міністра економічного розвитку і торгівлі Максима Нефьодова повідомляється, що мораторій у 2018 році зніме заборону на перевірки для 13 органів, зокрема для органів ветеринарного контролю і атомного регулювання.

Водночас Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами і зареєстрував відповідний законопроект №8045.

Нагадаємо, закон «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» припиняє свою дію з 1 січня 2019 року.

Стежте за актуальними новинами бізнесу та економіки у нашому Telegram-каналі Mind.ua та стрічці Google NEWS