Оновлено: Кабмін пропонує перевіряти бізнес без попередження

Оновлено: Кабмін пропонує перевіряти бізнес без попередження

Додано коментар юриста до законодавчої ініціативи

Оновлено: Кабмін пропонує перевіряти бізнес без попередження
Фото УНІАН

Кабінет міністрів запропонував Верховній Раді зняти обмеження на проведення Державною службою з питань праці перевірок дотримання законодавства про працю підприємствами. Про це з посиланням на законопроект №8045 пише Економічна правда.

Згідно з повідомленням, в пояснювальній записці зазначається що в результаті змін до закону «Про основні принципи державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності» органи контролю втратили право безперешкодної інспекції підприємств.

Разом з цим їх зобов'язали завчасно попереджати про відвідування підприємств і проводити інспекцію у присутності керівництва підприємства. Однак узаконення обмежень при проведенні перевірок не дозволяє належним чином і вчасно забезпечувати такі права.

«Ефективність такого нагляду може бути забезпечено його раптовістю», – йдеться у поясненні до законопроекту.

Метою законопроекту зазначається: відновлення повноцінного державного нагляду, у тому числі гірничого, і контролю за дотриманням законодавства про працю, зайнятість населення, охорону праці, гігієну праці.

Як пояснив Mind партнер юркомпанії ESQUIRES Артем Саприкін, зараз в Україні, згідно з нормами закону «Про тимчасові особливості здійснення заходів державного нагляду (контролю) у сфері господарської діяльності», діє мораторій на позапланові перевірки малого та середнього бізнесу. «А отже запропонований законопроект вже суперечить зазначеним нормам чинного законодавства», – підкреслив юрист.

«Загалом ідея перевірок без попередження суперечить будь-якому правовому акту, який встановлює правила і порядок їх проведення. Винятком можуть бути лише необхідність здійснення слідчих (розшукових) дій або негласних слідчих (розшукових) дій у кримінальному провадженні», – зазначив Саприкін

Крім того, юрист додав, що проект документа суперечить духу і суті так званого закону «МаскиШоуСтоп», який наприкінці минулого року прийняла Верховна Рада і оперативно підписав президент України Петро Порошенко.

Детальніше про те, що отримав бізнес з прийняттям цього документа, читайте у матеріалі Mind «Закон «МаскиШоуСтоп»: піар Володимира Гройсмана чи реальний захист бізнесу від свавілля силовиків».

У випадку, якщо ви знайшли помилку, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію. Або надішліть, будь-ласка, на пошту [email protected]
Проєкт використовує файли cookie сервісів Mind. Це необхідно для його нормальної роботи та аналізу трафіку.ДетальнішеДобре, зрозуміло